W niedzielę, 21 czerwca br. w Domu Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Kleparzu obchodziliśmy szczególny jubileusz: 70 rocznicę święceń kapłańskich ks. Józefa Szpilskiego CM. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Wincentego a Paulo w Krakowie na Kleparzu przewodniczył Dostojny Jubilat. Po Mszy św. w refektarzu spotkaliśmy się na uroczystym obiedzie. Ks. Józef Szpilski CM przyjął święcenia kapłańskie 24 czerwca 1956 r. w Krakowie na Stradomiu z rąk ks. bpa Stanisława Rosponda, biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Po święceniach pracował w Warszawie i w Żaganiu, W 1964 roku, odpowiadając na potrzeby duszpasterskie Księży Misjonarzy pracujących w USA, wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam podejmował posługę duszpasterską w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Ansonii, Derby. W lutym 2026 r., po przepracowaniu 62 lat w USA, powrócił do Polski i zamieszkał w Domu Zgromadzenia w Krakowie na Kleparzu.
70. rocznica święceń kapłańskich ks. Józefa Szpilskiego CM
36
poprzedni wpis
