Home WiadomościZ kraju 73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana

73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana

Redakcja

17 lutego, minęła 73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana  przez Gestapo i osadzenia go na Pawiaku. Główne uroczystości,upamiętniające to wydarzenie odbyły się wczoraj w Niepokalanowie. Gwardian klasztoru –  o. Mirosław Bartos podkreślał, że św. Maksymilian powinien być dla nas wzorem służby człowiekowi w każdej sytuacji.

Ojcu gwardianowi wtórował prowincjał warszawskiej prowincji oo. franciszkanów – o. Wiesław Pyzio. Podczas wczorajszej Eucharystii podkreślił, że jesteśmy zaproszeni do tego, by wpatrzeć się w postać św. Maksymiliana. Możemy się wzruszyć, możemy złożyć kwiaty, możemy zapkłakać, ale najważniejsze, by tym gestom pamięci, towarzyszyła odpowiednia postawa, której mamy się uczyć od św. Maksymiliana – mówił o. Wiesław Pyzio.

W głównych uroczystościach w Niepokalanowie uczestniczyli także przedstawiciele Związku Gmin, związanych z życiem św. Maksymiliana – Zduńskiej Woli, Pabianic, Teresina i Oświęcimia. Tym, którzy pielęgnują dziedzictwo ojca Kolbego, członkowie gmin kolbiańskich wręczyli Nagrody Maksymilianowskie. W tym roku otrzymali je gwardian klasztoru w Niepoklanowie – o. Mirosław Bartos oraz Radio Niepokalanów. Mówi Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Związanych z życiem św. Maksymiliana oraz prezydent Pabianic – Zbigniew Dychto.

Wręczając nagrodę o. Mirosławowi Bartosowi, Przewodniczący Zarządu Związku podkreślił, że nagroda ta jest wyrazem wdzięczności za  pełnienie przez gwardiana Niepokalanowa szeregu odpowiedzialnych funkcji organizacyjnych, edukacyjnych oraz wychowawczych.

Malwina Szymańska/Radio Niepokalanów/Fot. br. Mieczysław Wojtak

Za: www.franciszkanie-warszawa.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda