8. ZMFS: Misja Niemożliwa

Wieczorem 27 stycznia rozpocznie się zimowa odsłona Franciszkańskiego Spotkania Młodych. Już po raz ósmy franciszkanie zapraszają na ferie w swoim towarzystwie. Tym razem będzie to przygoda z Misją Niemożliwą.

Uda się? Czy się nie uda? Takie pytanie stawiają sobie niejednokrotnie organizatorzy rozmaitych konferencji, koncertów i innych wydarzeń. Nie zdarza się, by podobne pytania stawiali sobie uczestnicy wspomnianych spotkań. Tym razem będzie inaczej – to uczestnicy Zimowego FSMu będą musieli zadać sobie pytanie – czy jest coś, co jest dla mnie Mission Impossible? Skoro dla mnie jest to niemożliwe, dla kogo jest możliwe?

W temacie tegorocznego FSMu franciszkanie chcą zwrócić uwagę, na Kogoś, kto dokonywał i dokonuje cudów. Coś, co jest trudne do pokonania samemu, może udać się pokonać z Jezusem. Naczelnym celem Spotkania Młodych jest stworzenie przestrzeni dla młodych ludzi, w której będą mogli odkrywać i kształtować swoją własną duchowość. – W czasie najbliższego ZFSMu będzie wszystko to, czego młody człowiek potrzebuje – mówi odpowiedzialny za Spotkanie o. Marcin Drąg – będzie trochę zabawy, będzie modlitwa, w formie, która będzie angażować, będzie czas na bycie razem i tworzenie wspólnoty.

Tegoroczne zimowe Spotkanie odbędzie się już 27.01.2014 – jest to czas zimowych ferii dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego, śląskiego i oczywiście dla Podkarpacia. Zapisy na Zimowy FSM trwają do 24 stycznia. Więcej o nich można poczytać na www.projektmesjasz.pl

Czym jest Zimowy FSM? To forma wypoczynku i propozycja spędzenia ferii w inny sposób niż siedzenie w domu i nuda przed komputerem – mówią organizatorzy. Jednak Zimowy FSM nie wiele ma wspólnego z letnim – jest dużo mniej punktów programu, więcej czasu na bycie razem z innymi, nie ma wieczornych koncertów ani spotkań z ludźmi świata show biznesu, polityki czy mediów. Nie ma też pola namiotowego, stąd ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkie punkty programu odbywają się w Domu Pielgrzyma, tylko niektóre Msze św. czy nabożeństwa w kalwaryjskim Sanktuarium.

Wszystkie informacje o zapisach, koszcie i samym 8. ZFSM znajdziecie na stronie: www.projektmesjasz.pl

ed

Za: www.zakonfranciszkanow.pl