Home WiadomościZ kraju 85 sióstr ze zgromadzeń czynnych zmarło z powodu Covid-19

85 sióstr ze zgromadzeń czynnych zmarło z powodu Covid-19

Redakcja

85 sióstr zakonnych ze zgromadzeń czynnych zmarło z powodu Covid-19 – informuje Sekretariat Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych. Dane obejmują zgony sióstr zarażonych koronawirusem od momentu wybuchu epidemii. Siostry ze zgromadzeń kontemplacyjnych jak dotąd nie dysponują takimi danymi.

Jak wyjaśnia s. Krescencja Huk, służebniczka BDNP, zastępczyni sekretarki generalnej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych (KWPŻZZ), dane te nie zawierają informacji, czy koronawirus był bezpośrednią przyczyną zgonu, czy też spowodowały go choroby współistniejące. – Wszystkie 85 zmarłych sióstr było zarażonych i z pewnością ten fakt przyczynił się do ich śmierci – podkreśla.

Sekretariat Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce dotychczas nie dysponuje danymi na temat zgonów związanych z epidemią Covid-19. Prawdopodobnie dane te jednak będą wkrótce dostępne.

Według danych za rok 2020 w Polsce w 105 zgromadzeniach żeńskich czynnych żyją 16 764 siostry, natomiast w klasztorach kontemplacyjnych – ok. 1270 sióstr.

maj / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda