Home WiadomościZ kraju 99. urodziny s. Ilony – nazaretanki u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach

99. urodziny s. Ilony – nazaretanki u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach

Redakcja

FOT. Anna DziemskaW każdy 3 ci dzień miesiąca w godz. 12.00 – 15.00. czciciele Matki Bożej i Jezusa zbierają się w Kaplicy Objawień na Siekierkach , adorując Najświętszy Sakrament.

O godzinie 15.00 zebrani wraz z kapłanami odmawiają koronkę do Bożego miłosierdzia, następnie odprawiana jest msza święta w intencjach wiernych, zgłoszonych na kartkach.

Tym razem, w nabożeństwie 3 września uczestniczyła zasłużona dla Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży, obchodząca właśnie swoje 99. urodziny s. Ilona, ( Eugenia Zalewska), nazaretanka. W jej intencji odprawiana była również msza święta.

Wspaniałej jubilatce towarzyszyły współ-siostry z pobliskiego klasztoru Sióstr Nazaretanek na ul. Czerniakowskiej.

Proboszcz siekierkowskiej parafii o. Tadeusz Suślik SP podkreślił fakt, że s. Ilona przez 20 lat była zakrystianką w parafii na Siekierkach, a swoje obowiązki wypełniała bardzo sumiennie.

Podkreślił też olbrzymie zasługi siostry Ilony dla rozwoju Sanktuarium jeszcze przed powstaniem parafii , dodając, że s. Ilona mogła dbać o kaplicę , animować modlitwę na miejscu objawień, spisywać świadectwa itp. dzięki ówczesnej siostrze przełożonej zgromadzenia , która właśnie na tą posługę s. Ilony wyraziła zgodę.

O. Tadeusz Suślik przypomniał, że s. Ilona przeżyła okrucieństwa II wojny światowej. W czasie niemieckiej okupacji była więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego i przymusowym robotnikiem w zakładach fabrycznych Kruppa w Niemczech. Jej świadectwo życia z czasów II Wojny Światowej trafiło do akt IPN.

Przedstawicielki Rady Parafialnej w imieniu parafian złożyły siostrze Ilonie niezwykle serdeczne życzenia i podziękowania za jej ważną i owocną pracę w parafii, wręczając jubilatce kwiaty wraz z upominkami.

Serdeczne życzenia złożyli także czcigodnej siostrze o. Tadeusz Suślik oraz p. Władysława Papis , świadek objawień Maryi i Jezusa na Siekierkach w latach 1943 – 1949 i animatorka modlitwy w sanktuarium.

Dzisiaj kult objawień Jezusa i Maryi na Siekierkach, pielęgnowany w ubiegłym stuleciu przez siostrę Ilonę jest rozwijany przez zakonników pijarskich i pielgrzymów, przybywających na modlitwę w ramach programu Sanktuarium i indywidualnie.

Zgodnie z charyzmatem pijarskim młodzież i dzieci mają tutaj specjalne miejsce – jest szkoła i przedszkole, boisko do gry w piłkę i plac zabaw dla małych dzieci.
Niemała w tym jest zasługa s. Ilony, nazaretanki, której jubileusz 100. rocznicy urodzin mamy nadzieję obchodzić w tym miejscu za rok.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda