Abp M. Jędraszewski: „Jesteśmy uczestnikami losu Chrystusa”

W sobotę 22 grudnia 2018 r. metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski spotkał się z osobami duchownymi i konsekrowanymi, aby złożyć im świąteczne życzenia i połamać się z nimi opłatkiem.

„Kapłaństwo jest posługą. Niech zawsze będzie źródłem wielkiej radości i pokoju, i mocy. Na przekór temu wszystkiemu, co dzieje się wokół nas, a niekiedy wprost przeciwko nam. Jesteśmy uczestnikami losu Chrystusa i o tym musimy przede wszystkim pamiętać. Na Nim musimy budować to, kim jesteśmy i nieustannie prosić, aby nas umacniał, prowadził i błogosławił, i dawał nam poczucie tego, że jesteśmy Jego sługami, sługami Jego pokoju, Jego radości i Jego miłosierdzia” – mówił.

„Życzę wszystkim uśmiechu Bożej Dzieciny, pokoju i radości” – dodał ordynariusz archidiecezji krakowskiej.

Metropolita ogłosił nominacje kanonickie, które odczytał kanclerz kurii metropolitalnej w Krakowie ks. dr. Tomasz Szopa, a także nominacje kanonickie z prawem używania rokiety i mantoletu.

Ks. abp M. Jędraszewski wymienił najważniejsze wydarzenia 2018 roku, wskazujące na intensywność życia Kościoła i przybliżające Królestwo Boże na ziemi. Wśród nich wymienił m.in.: beatyfikację bł. Hanny Chrzanowskiej, obchody 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II – w Watykanie i w Krakowie, beatyfikację Michała Giedroycia, a także ogłoszenie heroiczności cnót ks. biskupa Jana Pietraszki.

Arcybiskup wspomniał również postaci zmarłych śp. ks. infułata Janusza Bielańskiego i śp. ks. rektora Jana Macieja Dyducha.

W imieniu zaproszonych gości przemówił biskup pomocniczy Jan Szkodoń. Życzył metropolicie sił, ludzkiej, chrześcijańskiej i kapłańskiej radości. Zapewnił, że życzenia są wzmocnione modlitwą wspólnoty Kościoła i indywidualną.

Podczas spotkania duchowni i zakonnicy pomodlili się za polskich i czeskich górników z kopalni Stonava w Karwinie w Czechach, którzy w miniony czwartek ponieśli śmierć pod ziemią w wyniku wybuchu metanu.

Za: www.franciszkanie.pl