Home WiadomościZ kraju Aby Chrystus codziennie rodził się w naszych sercach

Aby Chrystus codziennie rodził się w naszych sercach

Redakcja

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry w powołaniu do życia radami ewangelicznymi

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy w Kościele nowy Rok Duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa: W mocy Bożego Ducha.

W dzień Pięćdziesiątnicy, Apostołowie zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. Wszyscy, którzy Ich słuchali, byli pełni zdumienia, każdy bowiem słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku (por. Dz 2,4-6). A wielu słysząc o wielkich dziełach Bożych, przyjmowało wiarę w Jezusa Chrystusa.

Dziś i nas Duch Święty uzdalnia i posyła do głoszenia Dobrej Nowiny. Jesteśmy zachęcani, by wyjść z naszych bezpiecznych wieczerników i ogłaszać światu wielkie dzieła Bożej miłości.

Drodzy Bracia i Siostry, wiemy, że jako osoby konsekrowane jesteśmy powołani do głoszenia Dobrej Nowiny każdemu napotkanemu człowiekowi. Wiemy, że potrzeba naszego wyjścia na peryferie świata, bo tam woła nas Jezus Chrystus – Zbawiciel. On pragnie posługiwać się naszym życiem, naszymi talentami i ograniczeniami, by dalej głosić Ewangelię. Wyjdźmy więc odważnie naprzeciw temu wezwaniu, by znów dał się słyszeć jeden przekaz wiary, w jednym języku – języku miłości.

Spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem owocuje nowością naszego życia. I tylko ten przynosi owoc obfity, w którego sercu narodził się Jezus. Uczyńmy zatem wszystko, by Chrystus codziennie rodził się w naszych sercach i sercach tych, do których jesteśmy posłani. Trwajmy wiernie przy Słowie Życia i jak Maryja, zachowujmy i nieustannie rozważajmy je w sercu.

Umiłowani, dziękuję za Wasz codzienny trud i poświęcenie w służbie Ewangelii, za to, że czynicie wszystko, by Jezus był bardziej znany i kochany. Niech On – Miłość przychodząca na świat – błogosławi Wam i Waszym Wspólnotom w codziennej drodze do źródeł Miłości.

z pasterskim błogosławieństwem:
+ Jacek Kiciński CMF
Przewodniczący Komisji ds. życia konsekrowanego
i Stowarzyszeń życia apostolskiego KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda