Adam Szustak OP rusza z nowym kanałem. To będzie mocne

„YouTube jest jedną z największych ambon świata i trzeba tę ambonę wykorzystać na każdy możliwy sposób” – ogłasza Adam Szustak OP i zapowiada, że za kilka dni rusza z nowym kanałem internetowym.

Adam Szustak OP to dziś najbardziej rozpoznawalny kaznodzieja w Polsce. W zeszłym roku wyruszył w podróż po świecie, aby głosić Słowo Boże. Filmy z tej pielgrzymki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a wokół niego wyrosła potężna społeczność ludzi głodnych Boga. Zaowocowało to kilkoma różnymi cyklami, które zakonnik z regularną częstotliwością publikował na swoim kanale YouTube.

Do tej pory wszystko ukazywało się w ramach pierwszej inicjatywy o. Adama, czyli „Langusta na palmie”. Kanał jest jednym z najpopularniejszych w polskim Internecie. Ale zakonnik zdradza: „Chcę, żeby słowa Bożego było jeszcze więcej, żeby cały YouTube zalać słowem Bożym”.

W związku z tym 17 września startuje nowy kanał youtub’owy: Paśnik. Będzie współtworzony z innymi ojcami z łódzkiego klasztoru, którzy są zaangażowani w kaznodziejstwo. Codziennie będą się na nim ukazywały komentarze do Pisma Świętego, czytań z dnia oraz postaci biblijnych świętych. Po głowie chodzi o. Adami jeszcze jeden pomysł, ale na szczegóły musimy poczekać i uzbroić się w cierpliwość do października.

Ojcowie nie chcą jednak ograniczać się tylko do sieci i mają pragnienie wyjść również w Polskę ze spotkaniami. – Wyobraźcie sobie wielotysięczną salę, gdzie razem będziemy mogli słuchać Słowa głoszonego z mocą i będziemy wielbić – mówi dominikanin.

Dominikanie znani są z profesjonalnego podejścia do głoszenia, dlatego o. Adam mówi jasno: „Trzeba robić katolickie rzeczy na najwyższym poziomie, żeby one równały się z produkcjami świeckimi. Po to, żeby pokazywać, że rzeczy Pana Boże muszą być dobre”.Na portalu Patronite.pl ruszyła zbiórka na ten cel i w tej chwili słuchacze zadeklarowali wpłaty w wysokości ponad 20 tys. zł miesięcznie.

Życzymy powodzenia ojcom dominikanom. Dobrej treści nigdy zbyt wiele.

Za: www.deon.pl