Home WiadomościZ kraju Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2020

Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2020

Redakcja

Wraz z 1. Niedzielą Adwentu rozpoczęła się doroczna Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu. Chodzi w niej o duchową i materialną pomoc misjonarzom i misjonarkom.

Tradycyjnie przygotowano kilka projektów, które można wesprzeć nie tylko ofiarą materialną, ale przede wszystkim modlitwą, o którą misjonarze bezustannie proszą, szczególnie w trudnym czasie pandemii.

W tym roku można wesprzeć na przykład o. Edwarda Sito SVD, który stara się o zebranie środków na zakup generatora prądu dla rozgłośni radiowej „Radio Ecclesia” działającej z Diecezji Dundo w Angoli. Jak zapewnia o. Edward, generator zapewni nieprzerwane funkcjonowanie stacji bez względu na częste przerwy w dostawie prądu.

Innym projektem wartym szczególnej uwagi jest zbiórka funduszy na remont zerwanego przez wichurę dachu z kaplicy pw. Świętego Józefa Freinademetza w Kagniagbara w środkowym Togo (więcej informacji o projekcie).

logo nowe blue50pxZobacz pełną listę projektów w ramach Adwentowej Akcji

Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu organizowana jest przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda