Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Akatystem dziękowali za życie konsekrowane

Akatystem dziękowali za życie konsekrowane

Redakcja

michalici.plW trwającym jeszcze Roku Życia Konsekrowanego w parafii bł. Michała Kozala w Gnieźnie zostało zorganizowane dziękczynienie za dar życia konsekrowanego. Radością tej wspólnoty parafialnej są dwa zgromadzenia: księża michalici i siostry karmelitanki bose. Dziękczynienie przybrało formę Akatystu ku czci Bogurodzicy – najstarszego i najpiękniejszego hymnu Maryjnego, zabytku z czasów niepodzielonego Kościoła, którego słowami modlono się przez kolejnych piętnaście stuleci.

We wprowadzeniu m.in. powiedziano ,,Akatystem dziękujmy za życie konsekrowane, bo w Maryi jest cały Kościół idący razem: w miłości kogoś, kto idzie ku słabszemu, w nadziei kogoś kto wie, że będzie miał towarzysza w swej drodze, i w wierze kogoś, kto ma specjalny dar dzielenia się z innymi”.

Uroczystość miała miejsce w kaplicy karmelitańskiej, a wykonawcą Akatystu był poznański chór „Semper Fidelis” pod dyrekcją Małgorzaty Kurpisz. Hymn przeplatano fragmentami z nauczania Papieża Franciszka o życiu konsekrowanym, które odczytane były przez siostry Inę i Teresę oraz ks. Andrzeja Żarkowskiego CSMA. Następnie słowo wygłosił przełożony gnieźnieńskich michalitów – ks. Krzysztof Stanula CSMA, mówiąc o roli Maryi w życiu zakonników, a także poprowadził modlitwę różańcową w intencji nowych powołań.

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa oraz podziękował organizatorom, dyrygentce, przełożonej karmelitańskiej wspólnoty Matce Franciszce oraz chórowi „Semper Fidelis”, który otrzymał wielkie brawa. Uroczystość zakończyła się utworem bliskim sercu michalitów – „Serce wielkie nam daj” zaśpiewanym w wielogłosie. W modlitwie uczestniczyli: ks. Paweł Kiejkowski – referent ds. zakonnych archidiecezji gnieźnieńskiej, ks. Andrzej Bohdanowicz, o. Jacek Korsak OFMConv z grupą postulantów oraz parafianie i sympatycy osób konsekrowanych. Dziękujemy Siostrom za piękny wystrój kaplicy, który pomógł w kontemplacji słów Akatystu.

Hanna Kwaśniewska

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda