Home WiadomościZ kraju Alwernia dla Rycerzy św. Franciszka – zakończona

Alwernia dla Rycerzy św. Franciszka – zakończona

Redakcja

W Pakości zakończyła się kolejna alwernia Rycerzy św. Franciszka z Asyżu, która trwała od 30 czerwca do 7 lipca 2012 r. Warto zaznaczyć, że w tym roku było szczególnie dużo dzieci- ponad pięćdziesiąt z wielu miast naszej prowincji.

Dzieci w radości przeżyły ten szczególny czas na zabawie, modlitwie, konferencjach dotyczących postaci świętych franciszkańskich takich jak: święty Franciszek z Asyżu, święty Antoni z Padwy i święty Bonawentura, przedstawieniu teatralnym itp.

Poprzez tą Alwernię dzieci miały możliwość przypomnieć sobie znaczenie dni piątku i niedzieli, utrwalić dziesięć przykazań Bożych oraz zdobyć wiedzę dotyczącą obrzędów Mszy Świętej i sakramentu Spowiedzi Świętej- są to informacje z którymi dzieci chcą wróci do domu i dzielić się z najbliższymi. Dzieci dowiedziały się również co oznaczają trzy węzły na sznurze przy habicie franciszkańskim i pragną te ideały realizować w swoim życiu: posłuszeństwo poprzez słuchanie rodziców i starszych, ubóstwo poprzez skromność oraz czystość poprzez częste przystępowanie do Spowiedzi i Komunii Świętej.

Rekolekcje zakończyły się egzaminem ze zdobytej wiedzy po którym odbyło się pasowanie na Rycerza oraz relaks w postaci rejsu łódką po klasztornym stawie.

Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas spędzony na modlitwie i zabawie. Do zobaczenia za rok!

Pokój i Dobro :)

Basia Jutrzenka-Trzebiatowska

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda