Home WiadomościZ kraju Apel prowincjała dominikanów o modlitwę i pomoc dla Ukrainy

Apel prowincjała dominikanów o modlitwę i pomoc dla Ukrainy

Redakcja

O. Łukasz Wiśniewski OP zaapelował do wszystkich związanych z rodziną dominikańską o modlitwę za braci i siostry posługujących na Ukrainie. Dominikanie organizują również pomoc dla mieszkańców ogarniętych wojną terenów.

„Z powodu agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę od dziś nasi bracia i siostry dominikanki tam pracujący znaleźli się w stanie zagrożenia” – napisał prowincjał polskich dominikanów, prosząc osoby związane z Zakonem Kaznodziejskim i rodziną dominikańską o modlitwę w ich intencji za wstawiennictwem Maryi Panny, Opiekunki Zakonu. „Prośmy o pokój, roztropność i dobre decyzje. Módlmy się również za wszystkich, którym posługujemy tam duszpastersko” – wezwał.

Jednocześnie polscy dominikanie organizują pomoc dla Ukrainy, która zostanie przekazana mieszkańcom ogarniętego wojną kraju za pośrednictwem braci pracujących na tym terenie. „W ten sposób będziemy pewni, że pieniądze będą trafiać bezpośrednio do najbardziej potrzebujących” – podkreślają dominikanie.

Pieniądze na ten cel można wpłacać na konto Polskiej Prowincjo Zakonu Kaznodziejskiego z dopiskiem „Wojna na Ukrainie”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://info.dominikanie.pl/2022/02/pomoc-dla-ukrainy/

Na kanale YouTube dominikanów codziennie o 21.00 prowadzony jest Różaniec w intencji pokoju.

Bracia dominikanie mają konwent w Kijowie (7 braci) oraz pięć domów zakonnych: Lwów (4 braci), Czortków (3 braci), Chmielnicki (2 braci), Fastów (3 braci) oraz Charków (3 braci).

Siostry dominikanki ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika mają domy w Żółkwi i Czortkowie, zaś siostry ze Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi mają domy w Fastowie i Kijowie. Świeccy dominikanie gromadzą się na Ukrainie w kilku fraterniach.

md / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda