Home WiadomościZakony dla Ukrainy Przesłanie VFEC do Rodziny Wincentyńskiej na Ukrainie i w Europie Wschodniej

Przesłanie VFEC do Rodziny Wincentyńskiej na Ukrainie i w Europie Wschodniej

Redakcja

Drodzy Siostry i Bracia
z naszej Rady Krajowej Rodziny Wincentyńskiej na Ukrainie
oraz wszyscy członkowie Rodziny Wincentyńskiej w Europie Wschodniej,

Świat patrzy z przerażeniem, jak po raz kolejny przemoc i agresja zdominowały nasze serwisy informacyjne. W naszych uszach rozbrzmiewają słowa papieża Franciszka:

“Ludzkość, która szczyci się tym, że przoduje w nauce, w myśleniu, w tak wielu pięknych dziedzinach, pozostaje w tyle, jeśli chodzi o budowanie pokoju. Jest mistrzem w prowadzeniu wojen….ludzkość wciąż wydaje się błądzić po omacku……Po raz kolejny pokój wszystkich jest zagrożony przez partykularne interesy, których polityczna odpowiedzialność wymaga poważnego rachunku sumienia przed Bogiem pokoju, a nie wojny, który jest Ojcem wszystkich, a nie tylko niektórych, który chce, abyśmy byli braćmi, a nie wrogami.”

Wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie zniszczeń, jakie dokonują się w życiu fizycznym, emocjonalnym, ekonomicznym i duchowym naszej Rodziny Wincentyńskiej, ubogich, którym służycie, i waszych rodaków dobrej woli.

Modliliśmy się o pokój i nadal będziemy się modlić za Was i z Wami, aby sprawiedliwość zwyciężyła i aby pokój ponownie zagościł na Waszych ziemiach.
Jeśli w jakikolwiek sposób możemy służyć Wam pomocą, prosimy, dajcie nam znać, abyśmy mogli odpowiedzieć tak, jak przynagla nas do tego miłość Chrystusa.
Wiedzcie, że w tym czasie próby nie jesteście osamotnieni. Nie opuścimy Was i nie możemy Was opuścić.

Zjednoczeni w modlitwie i naszej nadziei w Zmartwychwstałym Panu, który zwyciężył moc grzechu i śmierci,

Komitet Wykonawczy Rodziny Wincentyńskiej i międzynarodowy Ruch Rodziny Wincentyńskiej

Za: www.famvin.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda