Home Wiadomości Asemblea we Wrocławiu – spotkanie salezjanów z całej inspektorii

Asemblea we Wrocławiu – spotkanie salezjanów z całej inspektorii

Redakcja

Sobotniego poranka, 21 kwietnia, rozpoczęła się „Asemblea” czyli spotkanie salezjanów Inspektorii Wrocławskiej.

Przyjechali na to spotkanie salezjanie z większości domów, by towarzyszyć ks. Inspektorowi Jarosławowi Pizoniowi modlitwą i obecnością przy obchodach jego imienin. Jednocześnie spotkanie to było przebogate w treści.

Po porannej kawie wszyscy współbracia zostali entuzjastycznie przywitani we Wrocławiu przez ks. Piotra Lorka – wikariusza inspektorialnego. Wysłuchaliśmy konferencji ks. Jerzego Mikuły (magistra nowicjatu) o sztuce słuchania i towarzyszeniu duchowym – zwłaszcza ludziom młodym. Mogliśmy również brać udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego ks. Wiktor Lechocki oraz ks. Artur Rzepecki dzielili się dobrem, które płynie z ich doświadczenia towarzyszenia innym w ich drodze duchowej. Wysłuchaliśmy również głosu młodych ludzi, którzy w specjalnie przygotowanym na tę okazję filmie szczerze opowiadali o swoich potrzebach oraz o tym, jakie cechy salezjanów szczególnie cenią. W dobry humor wprowadziły nas konkursy z nagrodami oraz zabawny film ze zdjęciami salezjanów.

Po krótkiej przerwie ks. Dariusz Szyszka podjął temat pustelni w Marszałkach, która, prowadzona przez niego, jest miejscem rekolekcji dla młodzieży oraz salezjanów, jak również daje okazję do wyciszenia się i przemyślenia swego powołania. Ks. Inspektor wraz z ks. Leszkiem Królem podzielili się tematem dalszego rozwoju domu w Marianówce oraz nowego dzieła w Lesznie. Przy tej okazji ks. Jarosław Pizoń wyraził wdzięczność księdzu Władysławowi Bylicy za wieloletnią pieczę nad domem rekolekcyjnym w Marianówce. Następnie Ks. Mariusz Jawny przedstawił nową stronę internetową inspektorii, prezentując jej funkcjonalności.

Centralnym punktem spotkania była wspólna Eucharystia pod przewodnictwem księdza Inspektora w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie zasiedliśmy przy wspólnym obiedzie, przy którym była okazja do złożenia życzeń przełożonemu naszej Inspektorii.

ks. Mariusz Jawny SDB
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda