Home WiadomościZ kraju „Będzie Bosko” – michalici i salezjanie łączą siły przed tegorocznym Festiwalem Mocy

„Będzie Bosko” – michalici i salezjanie łączą siły przed tegorocznym Festiwalem Mocy

Redakcja

Kamil Bednarek, Edzio, niemaGOtu i ks. Sebastian Kosecki to tylko niektóre gwiazdy, które pojawią się w dniach 20 – 22 września w Miejscu Piastowym podczas kolejnego Festiwalu Mocy. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Będzie Bosko”, patronem będzie św. Jan Bosko, a spotkanie wspólnie zorganizują michalici i salezjanie.

„Szatan boi się ludzi radosnych” – mówił św. Jan Bosko, który bardzo często podkreślał znaczenie radości i uśmiechu w życiu chrześcijanina. Bosko znany jest dzisiaj jako założyciel salezjanów, a ze względu na swoją pracę wychowawczą nazywany był „ojcem i nauczycielem młodzieży”. Jednym z jego wychowanków był błogosławiony Bronisław Markiewicz, który również szczególną opieką otaczał ludzi młodych oraz założył Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Mając na uwadze wspólną historię oraz podobną misję michalici i salezjanie postanowili wspólnie zorganizować tegoroczny Festiwal Mocy.

„Festiwal Mocy to radość, radość młodych ludzi, którzy poprzez śmiech, taniec, rozmowy, gry, zabawy oraz modlitwę wielbią Pana Boga. Dzisiejszy świat przygniata nas smutnymi informacjami i kiedy zaczęliśmy prace, nad tegoroczną edycją festiwalu, to postanowiłem, że motywem przewodnim musi być radość. A jeśli są młodzi i radość to naturalnym patronem musiał być św. Jan Bosko. Zaprosiłem więc do współpracy naszych braci salezjanów – wyjaśnia ks. Jarosław Witkowski CSMA, organizator Festiwalu Mocy.

„Cieszymy się, że jako jedna Rodzina Salezjańska będziemy razem z braćmi michalitami uczestniczyć w Festiwalu Mocy. Św. Jan Bosko mówił, że “diabeł boi się ludzi radosnych”. Chcemy  w radości, która płynie z czystego serca i z życia w bliskość Jezusa, przeżyć razem z ks. Bosko tegoroczny Festiwal Mocy w Miejscu Piastowym.  Jesteśmy przekonani, że będzie to czas szczególnej łaski!” – akcentuje ks. Franciszek Janyga SDB.

Na chwilę obecną organizatorzy potwierdzili obecność piosenkarza Kamila Bednarka, freestylowca i influencera Edzia, zespołu niemaGotu, księdza-tiktokera Sebastiana Koseckiego oraz rapera o pseudonimie Wieczny, który podzieli się swoim świadectwem. Całą imprezę, podobnie jak rok temu, poprowadzi gwiazda TVP Marta Surnik, którą na co dzień można zobaczyć w „Pytaniu na Śniadanie”. Niedzielnej kończącej „Festiwal Mocy” Eucharystii będzie przewodniczył bp Artur Ważny.

 „Przyjeżdżajcie we wrześniu do Miejsca Piastowego, spotkanie będzie miało nową formułę, pojawią się m.in. zawody sportowe, już teraz mamy potwierdzoną obecność elektryzujących, popularnych artystów. Podejrzewam, że w tym roku pobijemy rekord frekwencji. Naprawdę będzie Bosko.” – zaprasza młodych do przyjazdu na Festiwal Mocy ks. Jarosław Witkowski CSMA.

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny: TVP1, Tygodnik Katolicki „Niedziela”, portal internetowy niedziela.pl, Gość Niedzielny, Radio Via, Radio Fara, Deon.pl, stacja7.pl, Krosno112.pl, terazKrosno.pl.

Zapisy na festiwal już trwają. Link do zapisów na stronie wydarzenia – www.festiwalmocy.pl

mbak/Festiwal Mocy/KAI
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda