Benedyktyni – Tyniec: nowa publikacja o. Zatorskiego

Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC właśnie opublikowało najnowszą książkę ojca Włodzimierza Zatorskiego, tynieckiego mnicha, który od lat prowadzi rekolekcje i wygłasza konferencje, nawiązując do tradycji monastycznej, praktyki lectio divina, specjalizując się również w prowadzeniu warsztatów z zarządzania. Tym razem czytelnicy otrzymują rzetelny komentarz do czwartej części Katechizmu Kościoła Katolickiego, poświęconej tematyce modlitwy. Stąd też tytuł książki: Modlitwa chrześcijańska.

Tekst Katechizmu o. Włodzimierz określa jako „znakomity”, i dlatego chętnie się do niego odnosi w prowadzeniu swego namysłu nad praktyką modlitwy. Mam nadzieję, że przedstawione refleksje, które nie są po prostu komentarzem, lecz raczej próbą refleksji wychodzącej z tekstu Katechizmu starającej się ten tekst zgłębić i rozwinąć, będą pomocne dla Czytelnika w jego osobistej drodze modlitwy – mówi autor książki. – Modlitwa jest bowiem wejściem w osobistą i żywą relację „z Bogiem żywym i prawdziwym”. Z tej racji każdy musi sam odkryć własną drogę modlitwy, trzymając się drogowskazów, jakie nam zostawił jedyny Mistrz, Jezus Chrystus, wcielony Syn Boży.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami publikacji na stronie wydawnictwa. Również tam można znaleźć inne publikacje o. Zatorskiego.

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl