Home WiadomościZ kraju Licheń: Pola nadziei

Licheń: Pola nadziei

Redakcja

Po raz ósmy Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym organizuje akcję charytatywną pod nazwą „Pola nadziei”. Akcja, trwającą ponad miesiąc, rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 26 marca, w Licheniu i Kramsku.

W akcjach wezmą udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci. Łącznie chęć pomocy zadeklarowało niemalże 600 młodych ludzi. „Rozdajemy kwiat żonkila jako symbol nadziei – walki z chorobą nowotworową” – powiedział Krzysztof Zieliński, koordynator wolontariatu w licheńskim hospicjum.

Kwesta na rzecz placówki rozpocznie się tradycyjnie w parafii pw. św. Doroty w Licheniu. W najbliższą niedzielę, czyli 26 marca, wolontariuszy ubranych w żółte koszulki z hospicyjnym logo wręczających napotkanym osobom żonkile spotkać będzie można przed i po każdej Mszy św. przy licheńskim kościele parafialnym. Tego samego dnia młodzież będzie także kwestować w parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku.

W kolejne niedziele, aż do finału akcji 3. maja, wolontariuszy można będzie spotkać w następujących miejscach:
– 02 kwietnia; Kleczew (parafia pw. św. Andrzeja Apostoła)
– 09 kwietnia; Ślesin (parafia pw. św. Mikołaja Dobrego Pasterza)
– 23 kwietnia; Konin-Cukrownia (parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus), Kazimierz Biskupi (parafia pw. św. Marcina) oraz Bieniszew (Erem Pięciu Braci Polskich)
– 30 kwietnia; Koło (parafie pw.: Matki Bożej Częstochowskiej oraz Podwyższenia Krzyża Świętego)
– 03 maja; Licheń (Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej; zakończenie i podsumowanie tegorocznej akcji).

Można wyróżnić trzy zasadnicze powody organizowania akcji „Pola nadziei”: po pierwsze zbiera się pieniądze, które następnie są przeznaczane na funkcjonowanie hospicjum, po drugie edukuje się społeczeństwo o tym, czym jest hospicjum i dlaczego jest tak bardzo potrzebne oraz po trzecie angażuje się młodzież do bezinteresownej pomocy osobom chorym, starszym, będącym w trudnej sytuacji życiowej.

Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego powstało w 2009 roku. W placówce do dyspozycji pacjentów są przygotowane 22 łóżka. Niemalże połowę kosztów utrzymania ośrodka pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostała kwota jest pozyskiwania m.in. od ludzi dobrej woli, którzy przekazują na rzecz hospicjum 1% podczas rozliczania się z podatku dochodowego, od darczyńców i dobrodziejów, a także ze zbiórek publicznych, takich jak „Pola nadziei”.

Więcej informacji o działalności Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową: www.hospicjum.lichen.pl.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda