Home WiadomościZ kraju Benedyktyni – Tyniec: Zagraj w klasztorne gry edukacyjne

Benedyktyni – Tyniec: Zagraj w klasztorne gry edukacyjne

Redakcja

Jeżeli myślicie, że oferta Benedyktyńskiego Instytutu Kultury skierowana jest wyłącznie dla dorosłych, to chcemy wyprowadzić Was z błędu. Od dnia dzisiejszego, na naszą stronę internetową, zapraszamy również tych młodszych wielbicieli tradycji i duchowości benedyktyńskiej oraz wszystkich tych, którzy lubią i cenią bezpieczną, mądrą i pożyteczną zabawę w sieci.

Właśnie z myślą o najmłodszych powstała „Przestrzeń dla dzieci” – miejsce, gdzie dzieci mogą się bezpiecznie pobawić, a przy okazji dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o benedyktynach, ich tradycji i duchowości. Co więcej, jest to naukę przez zabawę, najbardziej skuteczna i trwała forma zdobywania wiedzy, to również ćwiczenie wyobraźni, spostrzegawczości i zapamiętywania.

Do Waszej dyspozycji oddajemy dwie gry:

+ „Quiz”– który sprawdza wiedzę o klasztorze i zwyczajach benedyktyńskich. Można wybrać opcję łatwiejszą i trudniejszą – dla bardziej ambitnych. Dzieci wybierają różne warianty odpowiedzi. Drugą propozycją jest gra

+ „Memory” – dzieci poszukują dwóch identycznych obrazków z rozsypanki. Nie są to przypadkowe zdjęcia, dzięki tej grze można poznać nie tylko szczegóły zabudowań czy zabytków klasztornych, ale również ćwiczyć zapamiętywanie i spostrzegawczość. Mamy nadzieję, że dobra zabawa będzie okazją do zdobycia nowych informacji, a jeśli chcecie upewnić się, jaka odpowiedź jest właściwa lub zobaczyć na żywo obejrzane zdjęcia to zapraszamy serdecznie do opactwa.


Zagraj w gry edukacyjne


Gry, które udostępniamy dla Was są owocem warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które organizujemy w klasztorze, jak również spotkań z całymi rodzinami w ramach comiesięcznych „Rodzinnych podróży w czasie” – świetnej zabawy dla całej rodziny. Najbliższe już w ostatnią niedzielę stycznia.

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda