Home WiadomościZ kraju Dominikanie: “W drodze” – pierwszy polski miesięcznik na Kindle

Dominikanie: “W drodze” – pierwszy polski miesięcznik na Kindle

Redakcja

Wydawane w Poznaniu przez polskich dominikanów czasopismo „W drodze” jest pierwszym ogólnopolskim miesięcznikiem dostępnym w Kindle Store w największym na świecie internetowym sklepie Amazon.com.

Dostępna na portalu wersja miesięcznika zawiera wszystkie artykuły wydania drukowanego. Przez pierwszych 14 dni gazetę można pobierać za darmo na dowolny rodzaj przenośnego czytnika Kindle. Po tym czasie czytelnicy zapłacą 3,99 USD za pojedyncze wydanie oraz 1,99 USD za numer w subskrypcji, a czytelnicy z Wielkiej Brytanii odpowiednio: 3,99 GBP i 1,99 GBP.

Dzięki aplikacji Amazon Kindle miesięcznik „W drodze” można też czytać na iPadach z aplikacją Kindle oraz na urządzeniach z systemem Android.

“Dominikanie zawstydzają wielkich wydawców” – napisał o inicjatywie redakcji miesięcznika Robert Drózd ze specjalistycznego portalu swiatczytnikow.pl. Choć nie wróży miesięcznikowi sukcesu na miarę “Polityki”, to jednak zwraca uwagę, że “W drodze” jest pionierem wśród wydawnictw katolickich, dlatego “rzetelnie przygotowana wersja czytnikowa ma szansę przyciągnąć wiele osób”.

„Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ coraz chętniej ludzie sięgają po przenośne czytniki pozwalające na nieograniczony dostęp do informacji. Aż 60 procent właścicieli e-booków w Polsce to właśnie posiadacze Kindle” – mówi redaktor naczelny „W drodze”, o. Roman Bielecki OP.

„Mamy też wielu czytelników za granicą, którzy dopominali się o elektroniczną wersję naszego miesięcznika” – dodaje o. Bielecki.

Wydawany od 1973 roku przez Polską Prowincję Zakonu Kaznodziejskiego miesięcznik „W drodze” ukazuje się obecnie w nakładzie 7,5 tys. egzemplarzy.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda