Home WiadomościZ kraju Bernardyni: LSO Leżajsk Mistrzem Polski

Bernardyni: LSO Leżajsk Mistrzem Polski

Redakcja

W dniach 28 – 29 czerwca 2021 r. w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o puchar miesięcznika dla ministrantów „KnC” – „Króluj nam Chryste”. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki urodzenia 2009 – 2013), lektor młodszy (roczniki 2005 – 2008) i lektor starszy (roczniki 2000 – 2004).

W zawodach wzięły udział 72 drużyny z 20 diecezji i 2 prowincji zakonnych w Polsce – razem blisko 800 sportowców. Naszą Prowincję w kategorii Ministrant i Lektor Młodszy reprezentowała Liturgiczna Służba Ołtarza z Leżajska. Mecze odbywały się w czterech halach sportowych i na 8 orlikach na terenie Rzeszowa i okolic.

W kategorii „ministrant” nasza drużyna z parafii Zwiastowania Pańskiego w Leżajsku zajęła wysokie siódme miejsce.

Natomiast w kategorii „lektor młodszy” Leżajsk nie miał sobie równych i zdobył tytuł Mistrza Polski! To wielki sukces drużyny prowadzonej przez o. Klaudiusza, poprzedzony latami pracy, treningów i wyrzeczeń.

Gościem ceremonii zamknięcia była m.in. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki oraz Stanisława Blicharz i Marcin Blicharz, mama i brat  zmarłego ks. Tomasza Blicharza, znanego duszpasterza ministrantów, któremu dedykowany był tegoroczny turniej w Rzeszowie.

Głównym organizatorem turnieju był miesięcznik „KnC” – „Króluj nam Chryste”.

o. Klaudiusz Baran OFM

Za: www.bernardyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda