Home WiadomościZ kraju Weekend od Boga w Loretto

Weekend od Boga w Loretto

Redakcja

W dniach 25-27 czerwca br. u Sióstr Loretanek w Loretto miało miejsce rekolekcyjne spotkanie młodzieży zatytułowane Weekend od Boga. Pierwszą myślą, jaka zrodziła się przy organizowaniu tego spotkania, była ta, by młodzież po skończonym roku szkolnym okres wakacji rozpoczęła razem z Bogiem, tak jak on to zaplanował. By stanąć obok Niego, zbliżyć się i “być”.

Opieką w stylu “Dobrego-radosnego Pasterza”, a także dobrym słowem (konferencjami i nie tylko!) obdarowywali zebraną młodzież (25 osób) ks. Kamil Falkowski (asystent KSM Archidiecezji Warszawskiej) i s. Wioletta Ostrowska CSL (Loretańskie Centrum Rodziny Domus Sancta). Pomocą i towarzyszeniem w wielu punktach programu, tj. wspólna modlitwa, prace w grupach czy tańce przy ognisku służyły także: s. Franciszka, s. Daria (mistrzyni nowicjatu) i siostry nowicjuszki: s. Cherubina i s. Gemma. 

Czas tych dni dany od Boga to czas na chillout, rozgrywki ASG, medytację czy wspólne rozkminy. To szalony czas pełen Bożej dobroci i wdzięczności za to, czego już doświadczyliśmy, co się skończyło (myśląc o skończonym roku szkolnym). W tych wszystkich momentach stawał przed uczestnikami Jezus Chrystus Dobry Pasterz jak i Przyjaciel, który każdego dnia na nowo tak w ciemno, obiera każdego za swego przyjaciela. 

Podczas Weekendu od Boga spędzonego na łonie natury wśród loretańskich lasów w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej młodzież rozważała fragment Ewangelii o Dobrym Pasterzu, który pozwala nam leżeć na zielonych pastwiskach. Dzieliła się doświadczeniem rozpoznawania Jego głosu. W postawie św. Piotra odnajdywała prawdziwość słów: “Łobuz kocha najbardziej”. Rozmawiała o różnych formach przeżywania wspólnoty, a także analizowała (niektóre) problemy wspólnoty – instytucji Kościoła, m.in. czy Kościół jest nudny, wymagający, grzeszny.

To był dobry czas, by się zintegrować, by poznać się bliżej, by w tym czasie pandemii, kiedy wiele relacji opierało się na drodze mediów społecznościowych, spojrzeć na siebie oczami Jezusa, zauważyć się i nawzajem obdarować doświadczeniem wiary. 

Program rekolekcji był zrównoważony, był czas i na modlitwę, i na odpoczynek, na rozgrywki i wspólne przebywanie ze sobą m.in. na ognisku. To był odpowiedni czas, by spędzić weekend z Bogiem i ucieszyć się sobą. 

Kolejny Weekend od Boga dla młodzieży już za rok w czerwcu. 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda