Bernardyni: Obchody DŻK w Kalwarii Zebrzydowskiej

W poniedziałek 02.02.2015 w Sanktuarium kalwaryjskim przeżywaliśmy XIX ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO.

Uroczystości rozpoczęło wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 i Modlitwa Różancowa, którą poprowadził Kustosz Sanktuarium – O. Azariasz Hess. 
O godz. 16.30 odśpiewano Nieszpory, którym przewodniczył Minister Prowincjalny OO. Bernardynów – O. Jarosław Kania.
O godz. 17.00, przed Żłóbkiem, dokonano aktu poświęcenia świec, po którym w Procesji światła udano się do ołtarza głównego.
Eucharystii przewodniczył Ks. kard. Marian Jaworski, któremu towarzyszył równie wyjątkowy gość – Ks. kard. Franciszek Macharski.

Wszystkich przybyłych na uroczystości, a w szczególności kardynałów emerytów oraz siostry zakonne różnych zgromadzeń (Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu oraz Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej (Serafitki) z Kalwarii Zeb., Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo z Zebrzydowic, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu i Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Wadowic), powitał O. Prowincjał, a Kustosz Sanktuarium – O. Azariasz Hess wygłosił okolicznościowe słowo.

Po Mszy św. i Adoracji Żłóbka, poprowadzonej przez WSD OO. Bernardynów, wspólnoty zakonne spotkały się przy wspólnym stole w refektarzu klasztornym.

Więcej (zdjęcia) na: www.kalwaria.eu