Home WiadomościZ kraju Bezalkoholowy bal sylwestrowy w Licheniu

Bezalkoholowy bal sylwestrowy w Licheniu

Redakcja

Już po raz dziesiąty wierni, którzy postanowili spędzić ostatnią noc w starym roku w licheńskim sanktuarium, wezmą udział w bezalkoholowym balu sylwestrowym. W tegorocznej zabawie uczestniczyć będzie ok. 140 osób z całej Polski.

Tradycja balu sylwestrowego w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej sięga roku 2002 roku a zrodziła się z doświadczenia ludzi, którzy do dobrej zabawy nie potrzebują alkoholu. – Wydało się nam, że ten pomysł warto rozpropagować i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy podobnie myślących. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na taką imprezę, więc od 10 lat organizujemy bale sylwestrowe na trzeźwo – wyjaśnia ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy licheńskiego sanktuarium.

Początek balu zaplanowano na godz. 19.00. Po uroczystym rozpoczęciu przez ks. Krzysztofa Jędrzejewskiego, przełożonego licheńskiej wspólnoty księży marianów, uczestnicy wspólnie zatańczą poloneza. Następnie w holu Domu Pielgrzyma ARKA rozpocznie się zabawa zarówno w rytmach starych przebojów z lat 80. i 90., jak i najnowszych polskich i zagranicznych hitów.

Tradycją balu sylwestrowego w Licheniu jest udział uczestników zabawy we Mszy św. sprawowanej przed Cudownym Obrazem w licheńskiej bazylice o północy. O godz. 23.30 milknie muzyka. Goście udają się do bazyliki, aby wziąć udział w pierwszej Mszy św. sprawowanej w Nowym Roku. W ten sposób pragną z Bogiem rozpocząć nowe dwanaście miesięcy, aby były one szczęśliwe i błogosławione. Po zakończonym nabożeństwie goście wracają na salę zabaw, gdzie na nowo rozbrzmiewa muzyka, a radość i gwar rozmów panuje do samego rana.

W trakcie balu dla uczestników zostaną zorganizowane specjalne konkursy i zabawy, także takie „specyficznie sanktuaryjne”, jak np. konkurs wiedzy o sanktuarium oraz konkurs wiedzy biblijnej. Atrakcją wieczoru będzie też konkurs tańca w różnych stylach. Zabawa zakończy się ok. godziny 5.00 rano.

Bezalkoholowy bal sylwestrowy w licheńskim sanktuarium stanowi część turnusu świąteczno-noworocznego. Goście przyjeżdżają do Lichenia, aby w tym wyjątkowym miejscu spędzić święta Bożego Narodzenia. Część z nich decyduje się także tutaj powitać Nowy Rok.

KAI/slo

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda