Home WiadomościZ kraju “Bitwa o wierność” – spotkanie z o. Leonem Knabitem OSB

“Bitwa o wierność” – spotkanie z o. Leonem Knabitem OSB

Redakcja

W dniu 17 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie, którego gościem był o. Leon Knabit OSB. Zakonnik podejął ważny temat: “Bitwa o Wierność”.

Gościem specjalnym kwietniowego spotkania Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie był o. Leon Knabit OSB – prawdopodobnie najlepiej znany benedyktyn w Polsce. Od 1958 roku mieszka w Opactwie w Tyńcu. Wcześniej był kapłanem diecezji siedleckiej. Ceniony rekolekcjonista, autor wielu książek. Znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II.

Bitwa o Wierność to bitwa rozgrywana w każdym z nas. Wierność jest postawą dojrzałości. Decyzją porzucenia własnego egoizmu, zaś zwrócenia się ku drugiej osobie, jej potrzebom i dobru.

Spotkanie rozpoczęła o godz. 18:30 Msza św. w kościele, a po Eucharystii miała miejsce konferencja o. Leona Knabita OSB w Kamieniołomie przy ul. Zamoyskiego 2 w Krakowie-Podgórzu.

Fotorelacja na stronie Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie

Andrzej Lewek | Mężczyźni Świętego Józefa

Za: diecezja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda