Home WiadomościZe Świata Papież: Zmartwychwstanie przełomowym wydarzeniem w dziejach

Papież: Zmartwychwstanie przełomowym wydarzeniem w dziejach

Redakcja

Zmartwychwstanie Chrystusa stanowi najbardziej wstrząsające wydarzenie w dziejach ludzkości, świadczące o zwycięstwie Bożej miłości nad grzechem i śmiercią. Mówił o tym Papież Franciszek podczas południowej modlitwy Regina Coeli. Podkreślił, że daje ono nadziei człowieka solidny fundament, jak skała.

Tradycja nazywa dzisiejszy dzień „Poniedziałkiem Anioła”. Papież przypomniał, że Ewangelia zwraca uwagę na rolę kobiet, które przepełnione bojaźnią i radością wyruszają, aby zanieść uczniom nowinę o pustym grobie. To one są pierwszymi świadkami zmartwychwstania. Słowa, które Jezus do nich skierował odnoszą się także do każdego wierzącego dzisiaj. Wszyscy są wezwani, aby spotkać Zmartwychwstałego Pana osobiście oraz stać się Jego świadkami.

“Słowami starożytnej sekwencji wielkanocnej powtarzamy w tych dniach: «Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja». A w Nim także i my zmartwychwstajemy, przechodząc ze śmierci do życia, z niewoli grzechu do wolności miłowania – mówił Papież. – Pozwólmy więc, by dotarło do nas pocieszające orędzie Wielkanocy i ogarnęło nas Jego chwalebne światło, które rozprasza ciemność bojaźni i smutku. Zmartwychwstały Jezus idzie obok nas. On objawia się tym, którzy Go wzywają i miłują. Przede wszystkim w modlitwie, ale także w prostych radościach przeżywanych z wiarą i wdzięcznością. Możemy też odczuć Jego obecność dzieląc chwile serdeczności, gościnności, przyjaźni, podziwiania przyrody.”

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda