Home WiadomościZ kraju Bonifratrzy: Brat Eugeniusz Kret ponownie prowincjałem

Bonifratrzy: Brat Eugeniusz Kret ponownie prowincjałem

Redakcja

Obrady rozpoczęły się modlitwą o 8.15 w Sali św. Ryszarda Pampuriego. Jest to bardzo ważny dzień w życiu Polskiej Prowincji. Dziś Bracia Kapitulni po modlitwach i czasie na rozeznanie przeprowadzili wstępne głosowanie, aby po celebracji uroczystej Eucharystii przystąpić do wyboru przełożonego Prowincji.

Słowem wstępu do mających nastąpić wydarzeń Brat Generał przedstawił cele i wartości, jakimi powinni Bracia się kierować przed dokonaniem wyboru. Zachęcał do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, aby otwierając się na działanie Ducha Świętego, dokonać wyboru, który – jak stwierdził Brat Generał – już się dokonał przez Ducha Świętego.

Czas przemyśleń i rozeznania trwał do godz. 11.45. Następnie wszyscy Bracia Kapitulni udali się na Uroczystą Eucharystię ku czci św. Stanisława – patrona Polski, a po zakończeniu wrócili do sali obrad, aby rozpocząć wybór przełożonego. Przed wyborem odśpiewany został hymn do Ducha Świętego i został zdany urząd Prowincjała przez Brata Eugeniusza Kreta. Ten akt rozwiązał wszystkie istniejące urzędy w naszej Prowincji. Następnie Bracia zagłosowali i po podliczeniu głosów ogłosili, że na Przełożonego Prowincjalnego Polskiej Prowincji został wybrany po raz kolejny Brat Eugeniusz Kret.

Ciesząc się z tego wyboru składamy Prowincjałowi najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i otwartego serca wsłuchanego w głos Pana na najbliższe lata.

Więcej na: www.bonifratrzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda