Home WiadomościZ kraju Bonifratrzy: Dzień dla Hospicjum we Wrocławiu

Bonifratrzy: Dzień dla Hospicjum we Wrocławiu

Redakcja

Z inicjatywy Konwentu Bonifratrów we Wrocławiu organizowany jest corocznie Dzień Otwarty w hospicjum Bonifratrów w tym mieście. W tym roku wydarzenie to będzie mieć miejsce w sobotę 18 maja 2013 r. pod hasłem „Hospicjum to też życie”.

Ideą Dni Otwartych jest umożliwienie szerokiej społeczności, głównie mieszkańcom Wrocławia, wglądu w życie i działalność Hospicjum. Jest to też forma podziękowania darczyńcom oraz wolontariuszom Ośrodka za wsparcie i zaproszenie dla innych do włączenia się w tą piękną i jakże humanitarną inicjatywę pomocy chorym.

Tegoroczny program obejmuje: zwiedzanie Ośrodka, prelekcje, prezentacje terapeuty zajęciowego i koordynatora Centrum Wolontariatu, projekcje filmów, bezpłatne porady ziołolecznicze, prawne i psychologiczne. Ponadto będzie można skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i glukozy, wziąć udział w uroczystej Mszy św o godz. 14:30, aukcji na rzecz Hospicjum, konkursach, obejrzeć widowiskowy pokaz baniek mydlanych i in. Oprawę artystyczno-muzyczną imprezy uświetni zespół Halleluja oraz recytacja wierszy śp. Janusza Telejko w wykonaniu jego żony.

Gośćmi będą: Przeor Konwentu OO. Bonifratrów – br. Karol Siembab, Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych z Urzędu Miejskiego Wrocław – Pan Dominik Golema, Diecezjalny Duszpasterz Hospicjów – ks. dr Aleksander Radecki, Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia – ks. mgr Kazimierz Sroka, a takze dr n. med. Dominik Krzyżanowski   z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który wygłosi prelekcję pt. “Hospicjum jako SPOTKANIE” oraz dr n. med. Anna Orońska, która będzie mieć wystąpienie na temat umierania i śmierci w różnych religiach monoteistycznych.

Dokładny program w załączeniu poniżej.

Historia Hospicjum św. Jana Bożego we Wrocławiu – patrz drugi załącznik

Do pobrania:

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda