Home WiadomościZ kraju Bonifratrzy – Kraków: odbyła się koronacja Cudownego Obrazu św. Rodziny

Bonifratrzy – Kraków: odbyła się koronacja Cudownego Obrazu św. Rodziny

Redakcja

RIRMSanktuarium św. Jana Bożego w Krakowie odbyła się dziś uroczystość koronacji Cudownego Obrazu św. Rodziny – Uzdrowienie Chorych. Mszy św. przewodniczył ks. bp Jan Zając, biskup senior archidiecezji krakowskiej.

Homilię wygłosił ks. kard. Marian Jaworski, wieloletni zwierzchnik episkopatu rzymskokatolickiego na Ukrainie i bliski przyjaciel Jana Pawła II.

Ksiądz Kardynał wskazywał, że koronacja ta jest szczególnym wydarzeniem z trzech powodów: realizacji testamentu duchowego św. Jana Pawła II; pokazania poprzez Maryję Królową, że prawdziwe królowanie polega na służbie; i najważniejszego: decyzji o koronacji Cudownego Obrazu, który będzie znajdował się w Kaplicy Szpitala Ojców Bonifratrów – tłumaczył ks. kard. Marian Jaworski.

– Ludzie, którzy mają kaplicę, ludzie, którzy mają w niej sakramenty święte i mogą się modlić – ci ludzie są otoczeni przez Matkę Najświętszą stale Jej opieką. Na czym ona polega? Właśnie na tym, co może dać nam tylko czułe serce matki – podkreślił Ksiądz Kardynał.

Podczas uroczystości dziekan dekanatu Kraków-Kazimierz ks. Zygmunt Kosek odczytał dekret koronacyjny.

– Dziś w kaplicy szpitala pw. św. Jana Grandego w Krakowie, przed tym wizerunkiem, będącym kopią obrazu Świętej Rodziny z wiedeńskiego konwentu Bonifratrów, noszącego tytuł Salus Infirmorum „Uzdrowienie Chorych”, modlą się zwłaszcza ludzie dotknięci cierpieniem, chorzy oraz ich bliscy. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, wyprasza wszystkim potrzebne łaski uzdrawiania ciała i duszy, sił do dźwigania krzyża, boleści i przemiany serc – odczytał ks. Zygmunt Kostek.

Transmisję przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.

Za: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda