Home WiadomościZ kraju Bonifratrzy: Zjazd Scholastyków

Bonifratrzy: Zjazd Scholastyków

Redakcja

Adague nobis fidem! „Panie, przymnóż nam wiary!” –  te właśnie słowa z Hymnu na Rok Wiary stały się hasłem przewodnim rozpoczętego w Krakowie 25 sierpnia, w uroczystość NMP Częstochowskiej, Międzyprowincjalnego Zjazdu Formacyjnego Braci Scholastyków z Europy Środkowo-Wschodniej, który potrwa do 31 sierpnia. W spotkaniu udział bierze 12 braci z Prowincji Polskiej, 4 – z Austriackiej i 2 – z Bawarskiej.

Wykład dr Danuty Piekarz z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II zatytułowany „Abraham – Ojciec Wiary” zainaugurował roboczą część Zjazdu, który zapewne pozwoli jego uczestnikom odpowiedzieć sobie na pytanie zadane przez prowadzącego spotkanie br. Łukasza Dmowskiego: „Co dzieje się, gdy człowiek zdecyduje się iść za głosem wiary?”. Stąd też patronami kolejnych dni Zjazdu będą związane z Małopolską, z Krakowem wielkie postacie Kościoła Powszechnego – Karol Wojtyła-bł. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe, św. Brat Albert Chmielowski, których życie stało się wymownym świadectwem wiary.

Uczestnikom Zjazdu życzymy dobrego, ubogacającego pobytu w Krakowie.

(alor)

Za: www.bonifratrzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda