Home WiadomościZ kraju Pallotyni: Trwają Warsztaty Medialne przed 7 PSM

Pallotyni: Trwają Warsztaty Medialne przed 7 PSM

Redakcja

Już tylko kilka dni dzieli nas od VII Pallotyńskiego Spotkania Młodych, które 30 i 31 sierpnia br. będzie miało miejsce w podwarszawskim Ołtarzewie.

Od poniedziałku na Kilińskiego 20 słychać z okien seminaryjnego budynku dobiegający głos altów i sopranów, skrzypiec i gitary basowej – a to wszystko dlatego, że rozpoczęły się warsztaty przed ostatnim weekendem wakacji. Warsztaty muzyczne, prowadzone prze specjalistę, ks. Radosława Wileńskiego SAC z Ożarowa Mazowieckiego wpisały się w program spotkań. Ponad 60-cio osobowa diakonia muzyczna PSM – bo tak siebie nazywają – przygotowują się do „rekolekcji w pigułce”, które rozpoczynają się za kilka dni.

Przekazywanie wiary chrześcijańskiej jest celem nowej ewangelizacji i całego dzieła ewangelizacyjnego Kościoła, który istnieje właśnie po to – mówił w jednym z przemówień papież Franciszek. Tych słów trzymają się uczestnicy kolejnego warsztatu, któremu na imię medialne. Zapewniliśmy prawie 35 godzi warsztatu, które mają przygotować młodego człowieka do ewangelizacji poprzez grafikę, radio i telewizję, a ponad 20-to osobowa grupa młodych ludzi, którzy przyjechali z całej Polski, uczą się używania wszelkich możliwych środków do apostolstwa i głoszenia Jezusa Chrystusa – tłumaczy ks. Łukasz Gołaś SAC.

Warsztaty komunikacji interpersonalnej, to kolejna inicjatywa przed VII PSM prowadzona przez siostrę pallotynkę Agatę Hulak SAC, odpowiedzialną również za organizację spotkania. W pobliskim Ożarowie Pallotyński Ośrodek Powołań „Apostoł” organizuje warsztat dla ceremoniarzy. „Celem kursu jest przygotowanie do prowadzenia ministranckich grup w parafii, pomocy w organizowaniu uroczystości liturgicznych oraz wsparcia dla duszpasterzy w różnych inicjatywach parafialnych – mówi ks. Mariusz Leszko z ośrodka powołań w Świętej Katarzynie. Dom rekolekcyjny Misjonarzy Krwi Chrsytusa zapełnił się uczestnikami rekolekcji ewangelizacyjnych, prowadzonych przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Warsztaty potrwają do najbliższego czwartku, a w piątek i sobotę młodzi pomagać będą w organizacji spotkania.

Biuro prasowe PSM/lg

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda