Home WiadomościZ kraju Bp Pindel spotkał się z zakonnikami pracującymi w diecezji

Bp Pindel spotkał się z zakonnikami pracującymi w diecezji

Redakcja

Za pracę i charyzmaty zakonników w diecezji bielsko-żywieckiej podziękował 10 października bp Roman Pindel podczas specjalnego dnia skupienia w Harmężach koło Oświęcimia. Tegorocznymi gospodarzami odbywających się od 13 lat spotkań kapłanów i braci zakonnych z ordynariuszem byli tym razem franciszkanie konwentualni. Gwardian harmęskiego klasztoru, o. Piotr Cuber OFMConv. został diecezjalnym referentem do spraw zakonów męskich.

W spotkaniu, które rozpoczęło się agapą, uczestniczyło kilkudziesięciu zakonników. Podczas wspólnych rozmów z biskupem franciszkanie, dominikanie, jezuici, salezjanie, pallotyni, albertyni, michalici i salwatorianie opowiadali o najbliższych planach, sprawach związanych z życiem parafii i wspólnot, dzielili się także swoimi troskami.

Bp Roman Pindel podziękował zakonnikom pracującym w diecezji bielsko-żywieckiej. Podkreślił, że są „kwiatem powołań tej ziemi”. „Dziękuję za waszą pracę i charyzmaty, którymi ubogacacie naszą diecezję” – dodał biskup, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy klasztoru w Harmężach.

Na terenie całej bielsko-żywieckiej diecezji w około 30 placówkach i domach zakonnych pracuje prawie 150 kapłanów i braci zakonnych.

Za: www.diecezja.bielsko.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda