Home WiadomościZ kraju Br. Daniel Kloch OMI – za niego modli się przewodniczący KEPu

Br. Daniel Kloch OMI – za niego modli się przewodniczący KEPu

Redakcja

Przewodniczący Episkopatu wylosował misjonarza, którego obejmie swoją osobistą modlitwą w ramach akcji „Misjonarz na Post”.

7 lutego odbyła się w Poznaniu konferencja prasowa, podczas której Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zainaugurował tegoroczną akcję modlitwy za misjonarzy.

Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie wspierał duchowo oblata – brata Daniela Klocha, który przebywa na misji na Madagaskarze. – Jestem poruszony i bardzo wdzięczny. Łącze się z Wami w modlitwie – powiedział zaskoczony brat Daniel – proszę módlcie się za ochronę życia poczętego – dodał. Z kolei na konferencji rozpoczynającej „Misjonarza na Post”, Metropolita Poznański, zobowiązał się, że włączy wylosowanego misjonarza do swojej modlitwy brewiarzowej.

Br. Daniel Kloch OMI urodził się 24 kwietnia 1964 r. w Otwocku. Wstąpił do nowicjatu w zgromadzeniu misjonarzy oblatów w Kodniu – w 1984 r. Pierwsze śluby złożył w 1985 r., natomiast śluby wieczyste w 1990 r. – w Obrze. Na Madagaskar wyjechał 27 lutego 1992 r. W Marolambo brat Kloch OMI prowadził szkołę przygotowującą chłopców z buszu malgaskiego do zawodu stolarza. Przed ukończeniem szkoły chłopcy ci otrzymują certyfikat i komplet narzędzi stolarskich, dzięki czemu mogą rozpocząć działalność zawodową w rodzinnych stronach. Często stają się tam katechistami i starszymi we wiosce. Aktualnie pracuje w mieście portowym Tamatav. Brat Daniel zajmuje się ochroną życia poczętego i ochroną tych dzieci, które są porzucane przez swoich rodziców. Założył stowarzyszenie „Bronimy życia”, które daje szansę na rozwój dzieci zagrożonych aborcją bądź porzuceniem, szczególnie bliźniąt, które są dotknięte malgaskim fadi, czyli przekleństwem. – Przebywając w buszu byłem zaszokowany śmiertelnością kobiet i dziewcząt przy porodzie, jak i liczbą kobiet porzucających w buszu nowonarodzone bliźnięta. W krajach takich jak Madagaskar wiedza o rozwoju życia jest bardzo mała. Dzięki pracy brata Klocha OMI, udało się zmniejszyć śmiertelność malgaskich dzieci o 90%, w miejscach gdzie dociera jego pomoc. Br. Kloch szerzy też na Czerwonej Wyspie kult Bożego Miłosierdzia. Abp Stanisław Gądecki wylosował początkowo innego misjonarza, który jak okazało się, kilka dni wcześniej zmarł.

Honorowy patronat nad akcją „Misjonarz na Post” objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Projekt wspierają medialnie media katolickie takie jak Opoka, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, profeto.pl, Misje Salezjańskie, Radio Niepokalanów, Franciszkański Sekretariat Misyjny, Miesięcznik Misjonarz i inne środowiska katolickie.

Kontakt:

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda