Home WiadomościZ kraju Br. Robert Borzyszkowski CSsR mistrzem Polski w turnieju tenisa stołowego kleryków

Br. Robert Borzyszkowski CSsR mistrzem Polski w turnieju tenisa stołowego kleryków

Redakcja

XXI Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych za nami! W tym roku po raz 21 klerycy z całej Polski rywalizowali ze sobą o tytuł Mistrza Polski zarówno w grze drużynowej jak i indywidualnej.

Nasze seminarium reprezentował br. Robert Borzyszkowski CSsR, który po wielu walkach wygrał rywalizację indywidualną. Sukces tym bardziej cieszy, gdyż po zeszłorocznym 3. miejscu teraz turniej udało się zakończyć wygraną!

W grze drużynowej wygrało WSD w Kielcach przed ASD w Poznaniu. Ogółem w rozgrywkach startowało 16 drużyn i 56 kleryków. Całość  3-dniowego turnieju zwieńczyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. W homilii biskup mówił o chrześcijaninie jako człowieku nadziei. Po zakończonych Mistrzostwach nastąpił otwarty koncert ewangelizacyjny zespołu niemaGotu.

Na pewno dla kleryka jest to wyjątkowe doświadczenie, w którym może wspólnie spędzić czas z innymi współbraćmi w powołaniu, a także uświadomić sobie, że najważniejsze zawody w jakich się uczestniczy to te, o których pisze św. Paweł w 2. Liście do Tymoteusza.

WIĘCEJ: niedziela.pl/artykul/39394/Klerycy-powalczyli-o-medale-po-raz-XXI

br. Robert Borzyszkowski CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda