Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Cenny dar po kard. Wyszyńskim dla prudnickiego Sanktuarium

Bracia Mniejsi: Cenny dar po kard. Wyszyńskim dla prudnickiego Sanktuarium

Redakcja

W prudnickim sanktuarium św. Józefa, które ponad 150 lat temu wybudowali franciszkanie, i przy którym, choć z przerwami, mieszkają i posługują, w niedzielę 7 października uroczyście obchodzono coroczny odpust św. Franciszka.

Z tej okazji, podczas niedzielnych mszy świętych, do przybyłych pomimo złej pogody pielgrzymów, homilie wygłosił minister prowincjalny o. dr Alan Brzyski.

Podczas sumy odpustowej przekazał on także szczególne pamiątki po kardynale Stefanie Wyszyńskim, więźniu prudnickiego klasztoru, otrzymane od o. Gabriela Bartoszewskiego OFM Cap – postulatora generalnego procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia. A są to: sutanna prymasa, jego teczka na dokumenty, książka z autografem, a także książki jego autorstwa z jego własnej biblioteczki.

Notabene, przekazanie tych pamiątek nastąpiło dokładnie w dzień po 58. rocznicy przewiezienia prymasa do Prudnika, który przebywał tam od 6 października 1954 do 27 października 1955 roku.

fr. Roch Dudek

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda