Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Jubileuszowe papieskie dekrety dla Wambierzyc

Bracia Mniejsi: Jubileuszowe papieskie dekrety dla Wambierzyc

Redakcja

31 maja, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach nawiedził penitencjarz apostolski, ks. Krzysztof Nykiel. Zainaugurował on uroczysty Rok Łaski związany z 800-leciem kultu Matki Bożej Wambierzyckiej.

Ksiądz Krzysztof ogłosił dekret papieski, zgodnie z którym wierni, którzy w dniach od 31.05.2018 r. do 31.05.2019 r., będą modlić się u stóp cudownego wizerunku Matki Bożej Królowej Rodzin i uczestniczyć w celebracjach jubileuszowych, mogą pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego) uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Nadto Stolica Apostolska przyznała ordynariuszowi miejsca, księdzu biskupowi Ignacemu Decowi pozwolenia na udzielenie Papieskiego Błogosławieństwa na zakończenie wybranej Eucharystii sprawowanej przez Jego Ekscelencję w wambierzyckim sanktuarium podczas wspomnianego Roku Łaski. Łaski związane z papieskimi zarządzeniami rozciągnięte zostały także na chorych, którzy nie mogą opuścić swoich domów, by nawiedzić wambierzyckie sanktuarium, lecz mają pragnienie uzyskania wspomnianego odpustu i spełniają określone w dokumentach warunki.

Poniżej publikujemy treść obu papieskich dekretów oraz specjalne papieskie błogosławieństwo.

Za: OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda