Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Jubileuszowe Święto Młodzieży rozpoczęte

Bracia Mniejsi: Jubileuszowe Święto Młodzieży rozpoczęte

Redakcja

franciszkanie.comŚwięto Młodzież A.D. 2016 uważamy za rozpoczęte – tymi słowami o. Kamil Tymecki i o. Teofil Niewiński, duszpasterze z annogórskiego Franciszkańskiego Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań zainaugurowali dwudzieste jubileuszowe Święto Młodzieży. Tym razem całość imprezy odbywa się pod dachem Domu Pielgrzyma i bierze w niej udział nieco ponad pół tysiąca młodych ludzi.

Temat przewodni spotkania brzmi Te Deum laudamus. Wśród konferencjonistów są zarówno nasi współbracia: o. Cherubin Żyłka, o. Jarosław Zatoka, czy o. Oskar Maciaczyk, jak i goście z zewnątrz: o. Grzegorz Kramer SJ, ks. Bogdan Peć MSF, czy pan Andrzej Sowa. W programie przewidziana jest codzienna Eucharystia, praca w grupach, obchody kalwaryjskie, wieczorne koncerty takich grup jak Podzamek BoysGabi Gąsior i Holy Noiz oraz Schola Święta Młodzieży. Nadto młodzi będą mieli możliwość oddania krwi oraz zaangażowania się w rozmaite grupy artystyczne. Przez cały czas trwania ŚM w kaplicy Domu Pielgrzyma umożliwiona zostanie adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, natomiast do dyspozycji uczestników będzie gotowy sztab spowiedników. Wszystko to w klimacie modlitwy ożywianym przez entuzjazm i radość młodzieży zgromadzonej u stóp babci Pana Jezusa.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda