Home WiadomościZ kraju RMS: Raz się żyje

RMS: Raz się żyje

Redakcja

sds.plOd 2 do 10 lipca w podwrocławskich Dobroszycach odbyło się XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych. To największa impreza dedykowana młodzieży skupionej wokół salwatorianów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zakończyliśmy XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach. Bez wątpienia był to wyjątkowy czas. Nie tylko pod względem doskonalenia swoich talentów, ale przede wszystkim pod względem duchowym. Forum to największa akcja  wakacyjna organizowana przez Salwatorianów; ks. Macieja Szeszko oraz ks. Łukasza Anioła, gdzie w duchu chrześcijańskim zbiera się młodzież z całej Polski, po to by wspólnie chwalić Pana. Każdego dnia  młodzi ludzie brali udział we wzruszających adoracjach, nabożeństwach i Eucharystiach, których oprawą zajmowali się sami uczestnicy. Codziennie do Dobroszyc przybywali liczni goście, którzy wygłaszali ciekawe konferencje inspirowane hasłami dnia. W tym roku mieliśmy okazję gościć: Janka Melę, Siostrę Gaudię Skass czy Mikołaja Kapustę. Każdy z przybyłych gości przedstawił inną historię oraz inne, wyjątkowe spojrzenie na świat.  

Forum to nie tylko czas modlitwy i skupienia. Przez pięć dni uczestnicy brali udział w licznych warsztatach, które rozwijały ich zdolności. W śród nich: warsztat krawiecki, skimboard, pierwsza pomoc, teatralny, piłki siatkowej, piłki nożnej, fotograficzny, DKF, gier planszowych, bębniarski oraz warsztat plucia do mikrofonu, czyli beat-box. Oprócz warsztatów młodzież uczestniczyła w wieczorkach radości, kinie plenerowym, zumbie na powietrzu oraz meczach siatkówki i piłki nożnej, podczas przerw poobiednich. Animatorzy prowadzili również kręgi biblijne, gdzie w małych, kameralnych grupach rozważali fragmenty Pisma Świętego. W wydarzeniu brali udział również mieszkańcy Dobroszyc m.in. poprzez uczestnictwo w Drodze Światła ulicami Dobroszyc.  

Zwieńczeniem Forum było tzw. Święto Młodych. To czas podsumowania, zabawy, licznych koncertów oraz prezentacji grup warsztatowych. Na święcie młodych w tym roku pojawili się m.in.  Zakopower, Luxtorpeda oraz Sąsiedzi. Święto Młodych było dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mogli pojawić się na całym spotkaniu (trwało tylko weekend i było skondensowaniem wszystkiego tego, co działo się podczas całych dziewięciu dni). Warto zaznaczyć, że Forum nie byłoby tak zorganizowane, gdyby nie ogromna pomoc wielu sponsorów, Młodych Salwatorianów, animatorów, funkcyjnych i koordynatorów. 
To bez wątpienia był wyjątkowy czas. Ponad dwudziestodwuletnia tradycja Forum to wielki dorobek Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Teraz czas na przygotowywanie kolejnego, już XXIV FM!

Alicja Szymczak
Rzecznik prasowy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej

Więcej na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda