Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Kapituła Prowincjalna 2012 – Poznań

Bracia Mniejsi: Kapituła Prowincjalna 2012 – Poznań

Redakcja

30 kwietnia rozpoczęła się w poznańskim klasztorze Kapituła Prowincjalna 2012. Jest to wydarzenie o wielkiej randze dla życia  Prowincji św. Franciszka z Asyżu w Poznaniu.

Podczas tego braterskiego spotkania, deputowani bracia pochylają się nad ostatnim trzechleciem, weryfikują stan obecny i stawiają sobie nowe priorytety na najbliższe lata. Kapituła rozpoczęła się wieczorem uroczystą Eucharystią, której przedniczył i Słowo Boże wygłosił o. dr Filemon Janka OFM, prowincjał.

Każdy dzień jest poświęcony innym zagadnieniom. Dzisiaj wysłuchaliśmy sprawozdań braci odpowiedzialnych za poszczególne agendy prowincjalne: fromacja, powołanie, konserwacja zabytków, duszpasterstwo. Po każdej sesji kapitulnej była możliwość zadawania pytań, dyskusji, składania propozycji uchwał.

Przed każdym spotkaniem odczytywane jest jedno z napomnień św. Franciszka, np. Napomnienie 2 Pan powiedział do Adama: Z każdego drzewa jedz; ale z drzewa wiadomości dobrego i złego nie jedz (por Rdz 2, 16-17). Z każdego drzewa rajskiego mógł jeść, ponieważ dopóki nie wykroczył przeciw posłuszeństwu, nie zgrzeszył. Ten bowiem jada z drzewa poznania dobra, kto przywłaszcza sobie swoją wolę i wynosi się z dobra, jakie Pan mówi i działa w nim. I tak z podszeptu szatana i z powodu przekroczenia przykazania stało się to owocem poznania zła. A za to trzeba ponieść karę.

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda