Home WiadomościZ kraju Wiosenne spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej w Pile

Wiosenne spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej w Pile

Redakcja

28 kwietnia 2012 r. w domu prowincjalnym Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile odbyło się wiosenne spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej, która zgromadziła przedstawicieli poszczególnych gałęzi tej Rodziny.

I tak, obecni byli: ks. Jarosław Pizoń – wikariusz inspektorialny i przewodniczący Konsulty, ks. Zenon Klawikowski – kierownik Ośrodka Duchowości Salezjańskiej i inspektorialny animator VDB, ks. Janusz Zdolski – inspektorialny animator duchowy ADMA, ks. Adam Popławski, siostra salezjanka Elżbieta Młynarczyk – dyrektorka domu salezjanek w Pile, p. Małgorzata Gozdera – inspektorialna koordynator SSW oraz p. Małgorzata Ankowska-Przewoźniak – przewodnicząca Rady Inspektorialnej ADMA.

Obrady rozpoczęto koncelebrowaną Eucharystią sprawowaną w kaplicy inspektorialnej pod przewodnictwem ks. Zenona Klawikowskiego. Homilię wygłosił ks. Jarosław Pizoń, który nawiązując do czytań i Ewangelii podkreślił potrzebę ciągłego podążania za Chrystusem, naśladowania Go w nieustannym wychodzeniu do drugiego człowieka. Jednym z koncelebransów był gościnnie ks. Marek Babicz.

Po przerwie na kawę rozpoczęły się obrady wg ustalonego wcześniej programu. Przedstawiciele poszczególnych gałęzi dokonali podsumowania rocznej pracy i wskazywali najważniejsze wyzwania na przyszłość. Sporo czasu poświęcono na wypracowywanie form pracy, których celem jest troska o nowe powołania do Rodziny Salezjańskiej.

Dokładnie został omówiony program VII Inspektorialnego Kongresu ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych zaplanowany w Rumi na 26 maja 2012 r.

W celu integracji uczestników Kongresu i pogłębienia przeżyć duchowych, wzorem poprzednich spotkań, zaplanowano nawiedzenie sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie i wyjazd do Kniewa – zwiedzanie nowego dzieła salezjańskiego w Pilskiej Inspektorii.

Uczestnicy Konsulty z ogromną troską omawiali założenia oraz różnorodne formy realizacji dużego przedsięwzięcia, jakim jest planowany w Pile od 21 do 23 września br. zlot wszystkich grup tworzących MGS (Salezjański Ruch Młodzieżowy) oraz wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej. To wspólne radosne świętowanie ma zbliżyć wszystkie grupy i ruchy salezjańskie.

Obrady zakończył wspólny obiad i błogosławieństwo. Spotkanie następnej Konsulty zaplanowano na 1. września 2012 roku.

Małgorzata Ankowska-Przewoźniak
pila.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda