Home WiadomościZ kraju Misjonarze: Vincentiana 2012

Misjonarze: Vincentiana 2012

Redakcja

W dniu 29.04 rozpoczął się Przegląd Piosenki Religijnej “Vincentiana”. Po raz 28 młodzież z całej Polski spotka się w Piekarach /k. Liszek. Poprzez muzykę i śpiew będą oni chwalić Boga, tworząc prawdziwą wspólnotę wiary i radości.

Vincentniana to Przegląd Piosenki Religijnej organizowany przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa. Gromadzi ona młodych ludzi, którzy pragną chwalić Boga przez muzykę i śpiew i tworzyć prawdziwą wspólnotę wiary i radości. To nie tylko konkurs piosenki, w którym uczestniczą zespoły z całej Polski, ale też okazja do spotkania, wspólnej modlitwy i zabawy. Oprócz przesłuchań, koncertów, wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych i nabożeństw, przewidziano także możliwość wzięcia udziału  w warsztatach wokalnych i instrumentalnych, które pomogą młodym ludziom rozwijać swoje talenty.

Tegoroczną Vincentianę przeżywać będziemy pod hasłem: ”Zbudź się o śpiący!” (Ef 5,14). Pęd życia i natłok spraw dzisiejszego świata sprawia, że często nie mamy czasu na dobry odpoczynek. Jesteśmy ospali, zniechęceni, tracimy poczucie sensu. Aby zacząć prawdziwie żyć, trzeba rozbudzić ducha  i ciało, zacząć odważnie nazywać rzeczy po imieniu i wytrwale pracować nad przemianą własnego życia. Chcemy, aby tegoroczna Vincentiana pomogła rozbudzić w uczestnikach wiarę, pozwoliła na nowo zachwycić się prawdą, że żyjąc według Ewangelii Jezusa Chrystusa, chrześcijanin XXI wieku może naprawdę w pełni cieszyć się życiem.

Więcej na ten temat można zobaczyć  na stronie poświęconej “Vincentianie”. Strona e-sancti.net wraz z klerykami ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy ogłosiła konkurs na temat życia św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie.

Za: www.misjonarze.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda