Home WiadomościZ kraju Lednica: Cała Polska zatańczy dla Papieża

Lednica: Cała Polska zatańczy dla Papieża

Redakcja

Organizatorzy XVI Spotkania Młodych na Lednicy zapraszają wszystkich do wspólnego tańca z okazji 92. rocznicy urodzin Jana Pawła II, który od początku wspierał lednickie czuwania modlitewne.

W niedzielę 20 maja – dwa dni po papieskich urodzinach – o godzinie 15. na ulicach m.in. Poznania, Warszawy, Krakowa, Brzeska, Swarzędza, Płocka, Szydłowca oraz Tomaszowa Mazowieckiego wodzireje zaprezentują i poprowadzą układ do piosenki Magdy Anioł „Miłość Cię znajdzie”, zapowiadającej tegoroczne lednickie Spotkanie Młodych.

„Piosenka i taniec zostały przygotowane specjalnie z okazji Lednicy, a ich wykonanie 20 maja ma zachęcić do udziału w spotkaniu i pokazać, że wiarę można wyrażać także muzyką i tańcem. Ma to być również hołd złożony Janowi Pawłowi II, który patronuje lednickim spotkaniom i nadal pozostaje w sercach młodych” – mówi rzecznik prasowy Spotkań Młodych, Franciszek Wołoch.

Film instruktażowy i pełna lista miast, które przyłączyły się do inicjatywy „Cała Polska tańczy dla Papieża”, jest dostępna na stronie www.lednica2000.pl/taniec

Tegoroczne modlitewne czuwanie na Polach Lednickich odbędzie się 2 czerwca i poświęcone będzie postaci Świętej Faustyny oraz propagowanemu przez nią kultowi Bożego Miłosierdzia. „Obecność siostry Faustyny pokaże młodzieży, że jedynie dobre relacje z Chrystusem stworzą w nich wartościową osobowość” – mówi twórca Lednicy, dominikanin o. Jan Góra.

Na organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów w Poznaniu czuwania modlitewne nad Jeziorem Lednickim – gdzie w 966 roku Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych uczestników z kraju i zagranicy. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął Benedykt XVI.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda