Bracia Mniejsi: Logo EuroFraMe 2012

W czasie roboczego spotkania sekretariatu młodzieżowego Unii Braci Mniejszych Europy (UFME), które odbyło się 12-13 III 2012 w Madrycie, zaprezentowane zostało logo EuroFraMe012 (European Franciscan Meeting 2012).

Logo przedstawia oczy Jezusa z Krzyża San Damiano, który pielgrzymuje z franciszkańską młodzieżą europejską, począwszy od jej pierwszego spotkania w Asyżu w roku 2007 (Włochy). W nich każdy ma odczytać swoje oblicze i prawdę samego siebie, do czego prowokuje motto spotkania: „Oglądaj w Chrystusie twarz swoją”.

To motto i zachętę do kontemplacji oblicza Jezusa organizatorzy trzeciego już mityngu odnaleźli w liście św. Klary z Asyżu, pisanym do św. Agnieszki z Pragi. W ten sposób postanowili, że spotkanie w Górze Św. Anny, przewidziane w dniach od 27-31 VIII 2012, zainspiruje Roślinka św. Franciszka – św. Klara. Jest to dodatkowo uzasadnione jubileuszem 800-lecia jej konsekracji, obchodzonym w całym świecie franciszkańskim (1212-2012).

W madryckich przygotowaniach do EuroFraMe012 uczestniczyli: o. Manolo Diaz OFM (Hiszpania), o. Danny Convery OFM (Szkocja), br. Federico Gandolfi OFM (Włochy), o. Augustyn Michał Feliszek OFM (Polska) i o. Wacław Stanisław Chomik OFM (Polska).

Czytaj więcej lub euro2012ofm.pl

Za: www.franciszkanie.com