Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Pakość: Wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II

Bracia Mniejsi – Pakość: Wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II

Redakcja

W niedzielę, 21 października w Parafii pw. św. Bonawentury w Pakości miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii papieża Polaka. W ten sposób tutejsza wspólnota parafialna zainaugurowała kult bł. Jana Pawła II. Odtąd bowiem każdego 22-go dnia miesiąca będzie celebrowana Msza św. ku czci Błogosławionego, z krótką homilią przypominającą jego bogate nauczanie.

Z pewnością można zauważyć, że osoba Jana Pawła II, jako autentycznego świadka Chrystusa, a także jego nauczanie nie budzi wśród wielu ludzi już tak żywego zainteresowania jak przed kilku laty. Jednakże zapoczątkowany kult papieża w Parafii św. Bonawentury ma za zadanie dalej przekazywać ideały, którymi on żył na co dzień i zachwycał cały świat. Inspiracją do zainaugurowania kultu bł. Jana Pawła II stały się słowa Benedykta XVI wypowiedziane do zakonników w Częstochowie 26 maja 2006 r.: Proszę was pielęgnujcie to bogate dziedzictwo wiary poprzednich pokoleń, dziedzictwo myśli i posługi wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II. Zgodnie z tymi słowami, ufamy, że ożywienie czci Jana Pawła II w Parafii św. Bonawentury będzie miało istotne znaczenie w wychowywaniu zawłaszcza dzieci i młodzieży z Pokolenia

JP II, będących nadzieją Kościoła, w myśl słów papieża z początku pontyfikatu: Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła, wy jesteście moją nadzieją.

Po wprowadzonym kilka miesięcy temu kulcie św. Bonawentury, doktora Serafickiego, Jan Paweł II, zgodnie z prawdą o świętych obcowaniu, będzie kolejnym orędownikiem pakoskiej parafii. Mamy nadzieję, że mając tak potężnych orędowników przed Bogiem, jeszcze obficiej rozleje się łaska dla dobra całej pakoskiej społeczności.

Przekazanie relikwii bł. Jana Pawła II miało miejsce w Krakowie.

W imieniu wspólnoty, Konstantyn Sokołowski OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda