Bracia Mniejsi – Panewniki: Z Franciszkowym przesłaniem

prowincja-panewniki-plOd środy 12 października na terenie naszej prowincji, a dokładnie w Katowicach-Panewnikach przebywał minister generalny fr. Michael Perry OFM oraz definitor generalny fr. Ivan Sesar OFM.

W czwartek 13 października w Panewnikach odbyły się braterskie i pełne radości spotkania ministra z braćmi prowincji, m.in. w auli św. Franciszka i podczas wspólnego obiadu w refektarzu klasztornym. Na spotkanie przybyli bracia z różnych klasztorów naszej prowincji, nie tylko z Polski, ale i z Niemiec oraz Białorusi.

Minister generalny spotkał się także z zarządem prowincji, braćmi formacji czasowej, gronem wychowawców oraz z chorymi braćmi, przebywajacymi w infirmerii prowincjalnej, mieszczącej się w panewnickim klasztorze.
O godz. 12.00 fr. Michael Perry OFM przewodniczył uroczystej Eucharystii oraz wygłosił homilię w Bazylice św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP również w Panewnikach.

Wieczorem fr. Michael wraz z definitorem fr. Ivanem udali się do klasztoru w Chorzowie, by spotkać się bratersko z tamtejszą wspólnotą oraz duszpasterzami FCMP „Trzej Towarzysze”.

Fr. Michael Anthony Perry OFM urodził się 7 czerwca 1954 w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych. W 1976 rozpoczął postulat w Prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa w St. Louis (St. Zjedn.) 25 czerwca 1977 przywdział habit franciszkański i ropoczął nowicjat, który zakończył w dzień św. Klary 11 sierpnia 1978, składając profesję czasową. Śluby wieczyste złożył 10 października 1981. Został wyświęcony na prezbitera 2 czerwca 1984.

Na Kapitule Generalnej w 2009 został wybrany wikariuszem generalnym, natomiast 22 maja 2013 został wybrany na urząd ministra generalnego ku dopełnieniu kadencji poprzedniego ministra fr. Jose R. Carballo OFM, który został przez ojca świętego Franciszka mianowany sekretarzem ds. Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz arcybiskupem tytularnym Belcastro. 21 maja 2015 Kapituła Generalna wybrała fr. Michaela Perry OFM na 120. generała Zakonu Braci Mniejszych.

Za: www.prowincja.panewniki.pl