Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Poznań: “Posłańcy Miłosierdzia” – rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej 2016

Bracia Mniejsi – Poznań: “Posłańcy Miłosierdzia” – rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej 2016

Redakcja

franciszkanie.netUroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem Abpa Jose Rodriguez Carballo OFM, Bracia zgromadzeni w Poznaniu ropoczęli Kapitułę Prowincjalną 2016 r. W homilii Celebrans podkreślił wymiar służebny w posłudze Ministra Prowincjalnego i Zarządu Prowincji.

Odniósł się do obrazu Dobrego Pasterza ukazanego w czytaniach mszalnych, a także zaznaczył, że Minister Prowincjalny powinien znać swoich Współbraci i być dla nich Przewodnikiem w życiu zakonnym. Podziękował również za braterską atmosferę i życzliwość z którą spotykał się za każdym razem kiedy przyjeżdżał do naszej Prowincji. O. Prowincjał Filemon wyraził wzdzięczność Arcybiskupowi za przybycie i za wszelką pomoc, której udzielał nam przez te wszystkie lata, w jakże trudnym dla nas okresie.

W tym szczególnym czasie Kapituły zwracamy się z prośbą o modlitwę w intencji naszej Prowincji i Braci zebranych w Poznaniu.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda