Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Uroczystości w Brennej

Bracia Mniejsi: Uroczystości w Brennej

Redakcja

W piątek, 12 października 2012 r. o godz. 16.00, z okazji rozpoczęcia w Kościele Roku Wiary, w Brennej Leśnicy na stoku góry Orłowa, w obecności prowincjała o. dr Ezdrasza Biesoka, pani wójt Gminy Brenna Iwony Szarek, o. Oskara Puszkiewicza oraz zaproszonych gości, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Grotę Niepokalanej.

Obok kamienia węgielnego, który podarowała Kuria Łomżyńska, w fundamentach Groty zamurowano akt erekcyjny. Po wstępnych obrzędach została odprawiona Msza św., której przewodniczył i wygłosił homilię o. Prowincjał. Uroczystość poświęcenia miejsca pod budowę Groty Niepokalanej i wmurowania kamienia węgielnego zapoczątkowała projekt pod nazwą “Góra Przymierza”. Z tej okazji bp Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości wystosował list do obecnych, w którym napisał między innymi: „Mamy nadzieję, że ta grota i kolejne widzialne znaki, które pojawią się tu w przyszłości, staną się wsparciem w pogłębianiu wiary, w jej ponownym odkrywaniu i umacnianiu. Niech będzie to przystań dla szukających Boga, dla pragnących odnaleźć bliskość z Tym, który kocha nas najbardziej na świecie. Ufam, że ta Góra Przymierza będzie także wsparciem dla osób odbudowujących swoją trzeźwość po doświadczeniu nałogu, ale też dla ludzi pragnących umocnić trzeźwość, której nigdy nie utracili”. Po Mszy świętej zaproszeni goście mogli skosztować potraw tradycyjnej kuchni polskiej: jarskiego bigosu z grzybami, potrawy z cukinii, smalcu, ogórków kiszonych oraz ogórków na occie jabłkowym. Były też różne sery i chleb pełnoziarnisty na zakwasie. Przez cały czas zgromadzonym gościom towarzyszył śpiew piosenek ewangelizacyjnych grupy muzycznej z Raciborza.

FB

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda