Home WiadomościZ kraju Święty Krzyż: Inauguracja Roku Wiary w świętokrzyskim sanktuarium

Święty Krzyż: Inauguracja Roku Wiary w świętokrzyskim sanktuarium

Redakcja

14 października na sumie o godzinie 11.00 w naszym sanktuarium zainaugurowaliśmy Rok Wiary, który potrwa do Niedzieli Chrystusa Króla 2013 roku. Jest on zaproszeniem skierowanym do wszystkich chrześcijan, by przez nawrócenie ożywić naszą relację z Chrystusem oraz byśmy swoją wiarą umieli się dzielić z innymi.

Uroczystej sumie przewodniczył i wygłosił homilię ojciec superior Zygfryd Wiecha OMI. W procesji wejścia uroczyście wniesiono Ewangeliarz, Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Dokumenty Soboru Watykańskiego II. W dekoracji kościoła wyeksponowaliśmy także Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Akt pokutny zastąpiono aspersją, nawiązując do początków wiary – Chrztu świętego każdego z uczestników liturgii.

Ojciec superior w kazaniu zwrócił uwagę na fakt, iż dziś w sposób szczególny jesteśmy zaproszeni do przeżywania dwóch uroczystości: dziękujemy Bogu za dar osoby bł. Jana Pawła II – Papieża Rodziny, dla którego rodzina zawsze była wielką troską. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się o świętość naszych polskich rodzin, o wierność chrześcijańskim korzeniom. Niechaj nasze rodziny będą miejscem trwania i przekazywania wiary – mówił o. Zygfryd.

Następnie nawiązując do rozpoczętego 11 października Roku Wiary, zachęcałw miniony czwartek z inicjatywy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej papieża Benedykta XVI rozpoczęliśmy szczególny czas łaski – Rok Wiary – niechaj będzie to czas ożywienia naszej wiary, tak by na nowo rozpalić w sercach miłość do Stwórcy i drugiego człowieka. Otwórzmy na oścież drzwi naszego serca Chrystusowi!!! Nie lękajmy się!!!

Po homilii miało miejsce wyznanie wiary, takie jakie odmawia się przy chrzcie dziecka, by wszyscy uczestnicy liturgii przypomnieli sobie początki wiary, którą otrzymali w sakramencie Chrztu świętego. Na dziękczynienie odśpiewano Te Deum, dziękując Bogu za osobę bł. Jana Pawła II. Po każdej Eucharystii wierni mogli ucałować relikwie Papieża Polaka.

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda