Home WiadomościZ kraju Bystra Podhalańska: nie żyje s. Bernardyna Bobber, przełożona Domu Rekolekcyjnego „Maksymilianum”

Bystra Podhalańska: nie żyje s. Bernardyna Bobber, przełożona Domu Rekolekcyjnego „Maksymilianum”

Redakcja

S. Bernardyna Bobber była sercanką, przełożoną Domu Rekolekcyjnego Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej w Bystrej Podhalańskiej. Chorowała na COVID-19.

W intencji s. Bernardyny modlili się członkowie Ruchu Światło-Życie. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiły się apele o modlitwę o łaskę zdrowia dla będącej pod respiratorem siostry.

S. Bernardyna Bobber zmarła 26 kwietnia w wieku 58 lat i w 41. roku życia zakonnego. Do Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego wstąpiła 2 lutego 1981 roku. Pierwszą profesję złożyła 6 sierpnia 1983 roku w Krakowie, a wieczystą 2 sierpnia 1988 roku również w Krakowie. Srebrny jubileusz życia zakonnego obchodziła 12 lipca 2008 roku w Krakowie.

Od 7 listopada 2015 roku pełniła posługę przełożonej wspólnoty sióstr w Domu Rekolekcyjnym „Maksymilianum” Ruchu Światło-Życie w Bystrej Podhalańskiej. Zmarła w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

md / Bystra Podhalańska
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda