Całonocne czuwanie ekspiacyjne na Jasnej Górze

Po próbie zniszczenia cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo wzywa do modlitwy ekspiacyjnej.

W nocy z wtorku na środę na Jasnej Górze odbędzie się comiesięczne czuwanie, które będzie wielką modlitwą ekspiacyjną całego Kościoła częstochowskiego za wszystkie profanacje i świętokradztwa jakie mają miejsce w tych dniach i miesiącach na terenie archidiecezji – zapowiada ks. abp Wacław Depo.

Wyjaśnia, że profanacje i świętokradztwa są skutkiem antykościelnej i antychrześcijańskiej nagonki niektórych ugrupować politycznych i mediów.

– Modlę się za wszystkich dopuszczających się tych aktów wandalizmu i świętokradztwa. Uważając, że są oni z jednej strony sprawcami, a z drugiej ofiarami skrzętnie prowadzonej manipulacji antyreligijnej. A czasem ludźmi pogubionymi,  którym należy pomóc. Proszę Boga o łaskę obudzenia sumień wszystkich Polaków. W sposób szczególny rządzących zarówno naszym miastem, jak i naszą Ojczyzną – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Nabożeństwa ekspiacyjne odbywają się również w innych miastach Polski, m.in. w Gdańsku. W najbliższą sobotę w Bazylice Św. Brygidy nabożeństwo wynagradzające za akt świętokradztwa jaki dokonał się w Narodowym Sanktuarium poprzedzi Eucharystia o godz. 15.00. Zaraz po Mszy św. przejdzie Marsz Pokutny – informuje dr  Andrzej Kołakowski

– Po zakończeniu Mszy Św. udamy się w Marszu Pokutnym pod Gdańskie Krzyże na Plac Solidarności. Wybraliśmy akurat to miejsce, ponieważ jest to ziemia uświęcona krwią stoczniowców. W tym miejscu modlił się również Ojciec Święty. To jest chyba takie najważniejsze miejsce w Trójmieście. W przekonaniu Krucjaty różańcowej potrzeba jest wielkiej modlitwy, wielkiego wynagrodzenia Panu Bogu. Właściwie nie miała miejsca żadna publiczna ekspiacja po zbezczeszczeniu Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Polacy w większości byli bierni wobec tego co wydarzyło się na koncercie zespołu satanistycznego. Zło staje się coraz bardziej zuchwałe – podnosi dr Andrzej Kołakowski.
 

Apel J.E. Ks. abp Wacława Depo

Drodzy bracia i siostry!

Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich Częstochowian, jak również ludzi naszej Archidiecezji, aby  zarówno indywidualnie jak i grupowo wraz ze swoimi duszpasterzami przybywali w tych dniach na Jasną Górę w modlitwie przebłagalnej za wszystkie zniewagi przeciwko Bogu, Jego Matce i Kościołowi Świętemu.

Jednocześnie zapraszam wszystkich na co miesięczne czuwanie w nocy z 11-12. Grudnia 2012r., które będzie wielką modlitwą ekspiracyjną całego Kościoła Częstochowskiego. Za wszystkie profanacje, świętokradztwa, jakie mają miejsce w tych dniach i miesiącach na terenie Archidiecezji. Są one bowiem skutkiem trwającej od dłuższego czasu antykościelnej i antychrześcijańskiej nagonki niektórych ugrupowań politycznych i mediów.

Modlę się za wszystkich dopuszczających się tych aktów wandalizmu i świętokradztwa. Uważając, że są oni z jednej strony ich sprawcami, ale z drugiej – ofiarami skrzętnie prowadzonej manipulacji antyreligijnej, a czasem ludźmi pogubionymi, którym należy pomóc.

Proszę Boga o łaskę obudzenia sumień wszystkich Polaków, a w sposób szczególny rządzących zarówno naszym miastem, jak i naszą ojczyzną.

Maryjo Królowo Polski,
módl się za nami i czuwaj nad nami, w każdy czas!


Więcej: Radio Maryja