Home WiadomościZ kraju Campo Bosco 2014 – zapisy trwają

Campo Bosco 2014 – zapisy trwają

Redakcja
W dniach 21–24 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą odbędzie się Salezjańskie Spotkanie Młodzieży Campo Bosco. Tegoroczne hasło przewodnie to „E-migranci. Nasza Ojczyzna jest w niebie”. Na uczestników czeka około 50 warsztatów, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz kilka dobrych koncertów.

Campo Bosco to trwające 4 dni ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane od 20 lat przez salezjanów. Do Czerwińska nad Wisłą zjeżdża się zwykle od 500 do 800 młodych osób, którzy mają okazję słuchać konferencji, rozwijać swoje zdolności i talenty w ramach różnego rodzaju warsztatów oraz bawić się podczas wieczornych koncertów.

W tym roku temat spotkania brzmi: „E-migranci. Nasza Ojczyzna jest w niebie”. Temat wybrała młodzież zaangażowana w tworzenie imprezy. Jednym z głównych problemów współczesnej młodzieży są niewystarczająco rozwinięte kompetencje społeczne, które przejawiają się brakiem umiejętności osobistego komunikowania się, wyrażania swoich myśli, emocji, rozwiązywania własnych problemów. Istotną przyczyną takiej sytuacji jest postęp współczesnego świata, w którym wielu młodych ludzi coraz lepiej radzi sobie w świeci wirtualnym, a coraz mniej w codziennych, zwykłych relacjach. Dlatego podczas spotkania będziemy mówić o uzależnieniach od Internetu oraz innych problemach związanych z korzystaniem z sieci. W miejsce biernego ślęczenia przed monitorem chcemy zaproponować wiele pomysłów na twórcze spędzanie wolnego czasu.

Wśród gości Campo Bosco pojawią się znane osoby ze świata nauki, kultury i sztuki. Swoją obecność potwierdzili dr Jacek Kurzępa – socjolog młodzieży, Darek Malejonek – muzyk zespołu Maleo Reggae Rockers, raper Peja, aktorka Patrycja Hurlak, dziennikarz Jacek Porzeziński i wielu innych ciekawych gości. Wśród zespołów będzie można usłyszeć m.in. Tabu, New Life M czy też rapera Tadka w koncercie Tajne Komplety. W ramach warsztatów można rozwijać zarówno swojego ducha jak i ciało. Oprócz warsztatów z medytacji ignacjańskiej, modlitwy, odbędą się warsztaty Muay Thai prowadzone przez mistrza świata Maćka Skupińskiego, warsztaty plastyczne, filmowe, dziennikarskie i wiele innych. Pełną propozycję warsztatów oraz program imprezy można znaleźć na stronie www.campo.bosko.pl.

W imprezie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i wysłanie zgłoszenia, które można znaleźć na stronie Campo Bosco. Serdecznie Zapraszamy.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda